Strona główna > Sport > Sztuki Walki

Powrót Kung Fu… Pandy?
Powrót Kung Fu… Pandy?

Cena: od 110zł

Miasto: Warszawa
Data: poniedziałek, środa
Pora/godzina: 21:00
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Powrót Kung Fu jak najbardziej, jednakże nie pandy ;)

Kung Fu natomiast powraca do SOTO! Już od marca zapraszamy za zajęcia w każdy poniedziałek oraz środę od godz. 21:00 do 22:00.

Trochę historii…
Tłumacząc dosłownie Kung Fu określa wysoki profesjonalizm, poziom mistrzowski w dowolnej dziedzinie życia.

Przyjęta współcześnie definicja uznaje natomiast Kung Fu jako bardzo starą sztukę walki, wywodzącą się z Chin, początkowo przewidzianą do usprawniania własnego ciała i ducha. Techniki miały na celu poprawiać kondycję słabowitych mnichów pomagając im w koncentracji i medytacji. Dopiero później zaczęły powstawać elementy przeznaczone do walki.

Kung Fu rozwijane było w wielu ośrodkach przez co powstała znacząca ilość różnorodnych stylów walki. Mimo tego, głównym prekursorem został legendarny mnich Bodhidharma, rozsławiając klasztor Shaolin. Stał się on ojcem Kung fu uznanym nawet w najbardziej odległych szkołach.

Charakterystyka walki…
Przede wszystkim Kung Fu oparte jest na ruchach zwierząt, gdzie bardzo często można zaobserwować nietypowe ułożenie rąk czy bioder, niespotykane w innych sztukach walki. Zagłębiając się jednak w specyfikę, to nie układ dłoni ani ciała charakteryzuje technikę, najważniejsze tymczasem jest poruszanie się i odpowiednie wkładanie siły.

Kung Fu zawiera również techniki oddechowe, umożliwiające większe wyzwolenie energii. Ważną rolę w tej sztuce walki odgrywa również medytacja.
Kung Fu prowadzi do psychicznej harmonii, chęci bezustannego rozwijania własnej osoby, podniesienia sprawności fizycznej i nauki walki.

Serdecznie zapraszamy!

PIERWSZE ZAJĘCIA GRATIS! SPRAWDŹ SIĘ…

Więcej informacji: http://soto.waw.pl/pl/sztukiwalki/kungfu
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno - Sportowe
mazowieckie
Karolkowa 28, 01-207 Warszawa
22 2990130
http://soto.waw.pl/pl/sztukiwalki/kungfu
pr@soto.waw.pl

NewsletterOstatnio dodane