Strona główna > Jedz i Pij

Oleje naturalne
Oleje naturalne
Oleje naturalne Oleje naturalne Oleje naturalne

Cena: bezpłatnie

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Oleje naturalne
http://tinyurl.com/6otf9an

Świeże zimnotłoczone oleje wysyłane są w ciągu 4 dni od wytłoczenia!!!
W celu zachowania maksymalnego bogactwa składników, zminimalizowaliśmy czas do minimum.

oleje naturalne czyli otrzymane w wyniku tłoczenia na zimno. Oleje takie nie przechodzą dodatkowych etapów oczyszczania poza filtracją i osadzaniem. Metody te pozwalają na usunięcie fragmentów nasion i innych mechanicznych zanieczyszczeń.

Dzieki takiemu rozwiązaniu w olejach zostają zachowane wszystkie naturalne składniki, które normlanie podlegają rozpadowi podczas rafinacji czy też podgrzewaniu. W olejach utrzymują się natualne Wiatminy A i E, oraz naturalne kwasy tłuszczowe.

Oleje posiadają cechy jedynie, gdy są świeże i właściwie przechowywane. Przechowywać w temperaturze 0-10 st.C, w szczelnie zamkniętych pojemnikach, umieszczonych w ciemnych miejscach. Należy je chronić przed źródłem światła, olej jest szczególnie wrażliwy na promienie słoneczne.

1) Len (Linum L.) – pochodzi ze wschodniej Europy i z rejonu Morza Śródziemnego. Nasiona lnu i olej z nich na zimno tłoczony ze względu na zawartość związków, głównie nienasyconych kwasów tłuszczowych stosowany jest m. in. w diecie dr Budwig

2) Ostropest (Silybum marianum) gatunek rośliny należący do rodziny astrowatych. Uprawiany jako surowiec zielarski ze względu na zawartość symiliaryny i innych składników.

3)Olej dyniowy, to około 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest lekkostrawny bogaty w witaminy E, B1, B2, B6, dużą ilość witaminy A, C i D, bogaty w beta-karoten, potas, selen i cynk.

4) Olej makowy ok.70 % NNKT w postaci kwasu linolowego. Zawiera duża ilosc witaminy E (pogromcę wolnych rodników). Bardzo aromatyczny mleczno - makowy w smaku.

5) Miodowy do ciemnobrązowego olej lekko gorzkawy w smaku, o intensywnym, korzennym zapachu.Olej pełni funkcję przeciwutleniacza, który stabilizuje i chroni nienasycone kwasy tłuszczowe i fosfolipidy wchodzące w skład błon komórkowych przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników.

6) Cząber jest świetną przyprawą ma korzenno-aromatyczny zapach i mocny pieprzny smak, nadaje sie do ziemniaków, zup i fasoli. Dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych polepsza trawienie (ciężkostrawnych potraw), ma także działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

7) Olej Konopny stosuje się także w kosmetyce jako dodatek do olejków do ciała lub do masażu, polecany dla skóry tłustej z trądzikiem, przy zapaleniach skórnych. Dawniej często stosowany w polskiej kuchni jako dodatek do ziemniaków, kasz, gotowanych warzyw, surówek i innych potraw na zimno.

8) Olej z orzechów laskowych jest delikatny, lekko żółty, posiada dosyć charakterystyczny miły zapach. Posiada silne właściwości stabilizujące i ściągające jako olej do masażu.

Oleje naturalne
http://tinyurl.com/6otf9an
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Adrian
pomorskie
, Reda


test@reda.home.pl

NewsletterOstatnio dodane