Strona główna > Różności > Taniec

Wiosenne Kursy Tańca
Wiosenne Kursy Tańca

Cena: 65 - 80zł

Miasto: Kraków
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

STUDIO TAŃCA HAYFA
ZAPRASZA NA

NOWE WIOSENNE KURSY TAŃCA : TANIEC BRZUCHA, INDIAN FUSION, LADIES DANCE STYLE, FLAMENCO ORIENTAL!

PROMOCJA -> ZAPISZ SIĘ NA NASZE NOWE KURSY TAŃCA DO 7.03 I KUP KARNET W SPECJALNEJ PROMOCYJNEJ CENIE 65zł !
ZAPISZ SIĘ DO 10.03 I KUP ZA 70zł!
Cena regularna karnetu 80zł. Akceptujemy karty Benefit MultiSport.

Zbieramy zapisy do:
* Nowej grupy Tańca Brzucha w poniedziałki 20.00-21.00 start 12.03
* Nowej grupy Tańca Brzucha w środy 20.30-21.30 start 14.03
* Nowej grupy Ladies Dance Style w poniedziałki 20.00-21.00 start 12.03
* Nowej grupy Indian Fusion wtorki 19.00-20.00 start 13.03
* Nowej grupy Flamenco Oriental wtorki 20.00-21.00 start 13.03

MIEJSCE Kraków, ul.Emaus 7/7 (od ul.Kościuszki)

ZAPISY na zajęcia i warsztaty przyjmujemy mailowo studio@hayfa.pl oraz telefonicznie pod numerem 794423172 (recepcja).

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Opisy proponowanych technik tanecznych:

TANIEC BRZUCHA
"Raks Sharki" (arab.), czyli Taniec Wschodni , nazywany Belly Dance a w Polsce znany jako Taniec Brzucha jest esencją kobiecości owianą arabskim rytmem... Najbardziej kobiecy taniec świata, podkreślający zmysłowość i kobiecą dumę...
Jest wiele teorii dotyczących tego, skąd się wywodzi – prawdopodobnie z Krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Tańczony pierwotnie w związku z kultem Bogini Płodności, dziś związana z kulturą arabską forma ruchowa kobiet a także forma sztuki na scenach świata jako niezwykle barwny orientalny spektakl.
To taniec przeznaczony dla każdej kobiety, bez względu na wiek i budowę ciała, każda tworzy swą indywidualną interpretację muzyki i swój taniec nacechowany własnymi uczuciami oraz temperamentem.
W krajach arabskich praktykowany w kobiecym kręgu rodzinnym , przekazywany z pokolenia na pokolenie jako sposób dzielenia się doświadczeniami na kobiecej ścieżce życia. Towarzyszy kobietom w ważnych momentach życia: przy narodzinach, ślubach i innych ważnych wydarzeniach. Jest sposobem ich komunikacji – wysublimowanym językiem ciała. To głęboko uduchowiony w swej naturze taniec, posiadający prócz właściwości zbawiennych dla ciała także pierwiastki metafizyczne… Doskonale wpływa na kształtowanie kobiecej sylwetki, ale i pozwala dojrzeć emocjonalnie oraz kształtować swoją samoświadomość i grację.
Rdzennie - taniec solowy, wykonywany w towarzystwie wyłącznie kobiet, charakteryzujący się pięknymi płynnymi ruchami nie tylko brzucha, ale i całego ciała. Główną rolę odgrywają rytmiczne ruchy bioder , wprawiające brzuch w charakterystyczne drżenie nazywane "shimmi" lub ruchy okrężne bioder.
Bardzo ważne są subtelne ruchy dłoni, które posiadają jak każdy inny element tego tańca znaczenie – w tym wypadku łączność z energią wszechświata.
Podstawą tańca arabskiego jest improwizacja tancerki występującej solo, aczkolwiek choreografia jest dopuszczalna, szczególnie przy występach grup tanecznych. Jest to bardzo twórcza forma tańca, niesformalizowana, która pozwala na pełne wyrażenie siebie i stworzenie własnego niepowtarzalnego stylu tańca. Tancerka powinna tańczyć przedewszystkim do rytmu, w muzykę, która powinna ją prowadzić – interpretując muzykę należy także odzwieciedlić linie melodyczne utworu, jego nastrój a także ewentualny tekst. Taniec może być urozmaicony różnymi rekwizytami jak: laska, skrzydła, saggaty, miecz, woale, świeczniki, dzbany, tace... W klasycznej wersji wykonywany jest najczęściej bez tych dodatków charakterystycznych raczej dla folkloru. Tancerka podczas pokazu powinna nawiązywać swoistą więź z publicznością, która często wspiera ją wyklaskiwaniem rytmu.
W połączeniu z indywidualnością każdej tancerki raks sharki jawi się jako cudowny konglomerat, w którym każda kobieta odnajdzie swoją oazę… W zależności od stylu i gatunku może być tańcem bardzo delikatnym i spokojnym lub bardzo dynamicznym i impulsywnym. Każda tancerka nadaje temu tańcowi specyficzne dla niej znacznie , gdy kobieta dojrzewa, zmienia się także jej taniec.
"W nieodległej krainie... barwny i wonny Orient roztacza swój czar…
magia ożywa a ty jesteś jej urzeczywistnieniem... Zatrać się muzyką i tańcz..." (HAYFA)


FLAMENCO ORIENTAL

To połączenie dwóch niezwykłych tańców - flamenco (formy powstałej w południowej Hiszpanii w Andaluzji jako wyjątkowe spojenie pozornie różnych elementów muzyki i tańców arabskich, żydowskich, mauretańskich, indyjskich oraz rdzennie hiszpańskich) oraz tańca orientalnego (tańca brzucha). Tańczony jest w baletkach lub boso, solo, parami lub w większej grupie. Czasami dla urozmaicenia tańca używa się rekwizytów, np. wachlarzy, woali, zillsów lub chust. Poprowadzi Anna Karpierz.

INDIAN FUSION

To, co najlepsze z różnych tańców indyjskich. Pożyczamy od starożytnych boskich tancerek świątynnych najpiękniejsze kroki, dodajemy nutkę zmysłowości i odrobinę bollywoodzkiego szaleństwa. Kurs obejmuje naukę techniki zapożyczonej z różnych stylów tańców indyjskich.
Tańczymy boso w spodniach umożliwiających swobodne kucanie, na zajęcia zabieramy pozytywne nastawienie :) Poprowadzi Anita Singh.

LADIES DANCE

Czyli jak wyglądać w tańcu kobieco. Ogólnorozwojowe zajęcia taneczne dla Pań w każdym wieku, poziom otwarty. Będziemy poznawać taniec od podstaw. Nauczymy się elementów rytmiki, prawidłowej postawy,podstawowych kobiecych ruchów, kroków i póz tanecznych.Wykorzystamy techniki wielu stylów tanecznych wychodząc jednak poza ich konwencjonalne ramy m.in orientalnego tańca brzucha, dancehallu, jazzu,burleski oraz seksownej, energetycznej samby i innych tańców latynoskich. Poprowadzi Dżipsi.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WWW.HAYFA.PL
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000803564340
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Studio Tańca Hayfa
małopolskie
Emaus 7/7, Kraków
517311872
http://hayfa.pl
studio@hayfa.pl

NewsletterOstatnio dodane