Strona główna > Muzyka > Koncerty

Z cyklu Muzyczne Inhalacje: koncert zespołu Freeway Quintet
Z cyklu Muzyczne Inhalacje: koncert zespołu Freeway Quintet

Cena: 20 - 25zł

Miasto: Olsztyn
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Freeway Quintet to formacja mieszająca jazzową tradycję ze współczesnymi brzmieniami. Zespół współtworzą przedstawiciele młodego wrocławskiego środowiska muzycznego, w tym studenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu i student Muzykologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Twórczość Freeway Quintet wpisuje się w nurt współczesnego jazzu – jednak zespół nie stroni od muzycznych eksperymentów. Muzycy nie uznają podziałów na jazz, funk, soul czy muzykę klasyczną, twórczo korzystają z szerokiego wachlarzu inspiracji, jaką proponuje różnorodność muzyki w dzisiejszych czasach. Ich koncerty to pasjonującą jazzową podróż w krainę niebanalnych dźwięków Jak sami mówią:
„Każdy nasz koncert jest inny i niepowtarzalny. Staramy się zaskakiwać słuchaczy, nierzadko siebie zaskakujemy…”
Freeway Quintet jest laureatem licznych nagród na krajowych konkursach i przeglądach. Zdobyli m.in. Nagrodę im. Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego twórcy jazzowego na Festiwalu FAMA 2009, podczas 46. Festiwalu „Jazz nad Odrą” Piotr Szwec otrzymał I nagrodę na Indywidualność Jazzową. Zespół otrzymał także Grand Prix podczas Pro Jazz Festiwal 2010 w Kołobrzegu oraz II miejsce na festiwalu Jazz Juniors 2010. Zespół skomponował i wykonał na żywo muzykę do filmu niemego Gabinet Dr. Caligari z okazji 100-lecia Uczelni Technicznych we Wrocławiu w roku 2010 przy współpracy z Dyskusyjnym Klubem Filmowym na Politechnice Wrocławskiej.

Skład zespołu:
Piotr Szewc –saxofon altowy i sopranowy, flet
Krzysztof Kowalczyk – saxofon barytonowy, altowy, klarnet
Marcin Kużdowicz – gitara
Paweł Urowski – bas
Marcin Rak – perkusja

Bilety 25 zł (normalny), 20 zł (studenci i uczniowie) do kupienia w Galerii Rynek MOK (ul. Stare Miasto 24/25), Spichlerzu MOK (ul. Piastowska 13) i na www.mok.olsztyn.pl
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Mok Olsztyn
warmińsko-mazurskie
Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn
89 522 13 70
http://www.mok.olsztyn.pl
infokamienica@mok.olsztyn.pl

NewsletterOstatnio dodane