Strona główna > Sport > Taniec

Jazz i Taniec Współczesny w Urban Dance Zone Łódź!
Jazz i Taniec Współczesny w Urban Dance Zone Łódź!

Cena: od 25zł

Miasto: Łódź
Data: wtorek, czwartek, sobota
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Jazz
Zajęcia rozwijające technikę, podparte ćwiczeniami z tańca klasycznego (na którego bazie powstała technika jazz'owa) i ogólnorozwojowymi wyrabiającymi gibkość, siłę i centrum ciała.

Na zajęciach pracować będziemy nad izolacją ciała, czyli ruchami partiami ciała, niezależnymi od innych, postawą z ciężarem przesuniętym do przodu, swobodą wykonywania ruchu w różnych płaszczyznach (na stojąco, na kolanach, w przysiadzie i na leżącą). Skupimy się również na przeciwstawności ruchu tzw. contraction (skurczeniem) i release (rozluźnieniem), elemencie wyrabiającemu ekspresję tańca, oraz ciężarze ciała, rozwoju swobody własnego ruchu i umiejętności improwizowania na bazie poznanych ćwiczeń.

Grafik:
Jazz grupa początkująca soboty, g. 18:20 start 25 lutego

Taniec współczesny:
Taniec współczesny (Contemporary Dance) bazuje na technice baletowej, pozbawiony jednak jego sztywnych zasad. Jest mieszaniną wielu tańców jak na przykład: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, a nawet niektóre z tańców towarzyskich. W choreografii mogą mieć także miejsce elementy akrobatyki. Jednak głównym źródłem tego tańca jest taniec klasyczny, znany jako balet.

Taniec ten kładzie nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc układ, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię poprzez ruchy charakterystyczne dla rodzaju tej opowieści. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu -wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja, oddech, niezbędne jest też "zaprzyjaźnienie" z podłogą.

Taniec Współczesny powinien być obowiązkowym dopełnieniem, do innych technik, np. do Hip Hopu. W programach telewizyjnych promujących taniec na wysokim poziomie można zauważyć, jak wysoko jest ceniona wszechstronność tancerzy. Taniec Współczesny otworzy Twoje ciało i doda mu plastyki :)

Grafik:
Taniec współczesny, wtorek oraz czwartek g. 17:00

więcej: www.urbandance.pl
Urban Dance Zone na Facebook: www.facebook.com/urbandancezone

Szkoła Tańca Urban Dance Zone
Al. Piłsudskiego 8/10, Łódź
tel. 695-385-254
www.urbandance.pl
biuro@urbandance.pl
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Szkoła Tańca Urban Dance Zone
łódzkie
Al. Piłsudskiego 8/10, 90-051 Łódź
695-385-254
http://www.urbandance.pl
biuro@urbandance.pl

NewsletterOstatnio dodane