Strona główna > Kultura > Koncerty

Z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe - koncert Jolanty Litwin-Sarzyńska.
Z cyklu Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe - koncert Jolanty Litwin-Sarzyńska.

Cena: bezpłatnie

Miasto: Olsztyn
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Jolanta Litwin-Sarzyńska - aktorka i wokalistka musicalowa, na co dzień związana z Teatrem Syrena w Warszawie. W Olsztynie przedpremierowo usłyszymy materiał z nieopublikowanej jeszcze, autorskiej płyty artystki. Krążek utrzymany jest w soulowo – bluesowej konwencji lat siedemdziesiątych, która stanowi doskonałe tło dla niezwykłych interpretacji artystki oraz podkreśla jej znakomite możliwości wokalne. Kobiecy soul nieuchronnie kojarzony z Arethą Franklin to nie jedyna inspiracja artystki. W twórczości Litwin-Sarzyńskiej wyczuwalny jest silny wpływ męskich przedstawicieli gatunku m.in. Wilsona Picketta, Otisa Reddinga czy Joe Cockera.
Koncerty Litwin-Sarzyńskiej i jej zespołu to spektakle na najwyższym poziomie. Wokalistce towarzyszą czołowi warszawscy muzycy sesyjni: wirtuoz akordeonu Fabian Włodarek, gitarzysta Paweł Stankiewicz, saksofonista Adam Wendt, kontrabasista Kornel Jasiński i perkusista Piotr Maślanka. Ich występy fenomenalnie podnoszą temperaturę emocjonalną słuchaczy, upajając zebraną publikę mieszanką bluesa i soulu, przyprawioną szczyptą jazzu. Ich koncerty kończą się zawsze wieloma bisami!
Jolanta Litwin Sarzyńska była jedną z gwiazd jubileuszowych XX Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Jej spektakl „Moja mama Janis” z piosenkami Janis Joplin zamykał tegoroczny festiwal.
Bilety: 30 zł do kupienia w Spichlerzu MOK, Galerii Rynek, rezerwacje przez stronę www.mok.olsztyn.pl.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Mok Olsztyn
warmińsko-mazurskie
Dąbrowszczaków 3, 10-538 Olsztyn
89 522 13 70
http://www.mok.olsztyn.pl
kultura@mok.olsztyn.pl

NewsletterOstatnio dodane