Strona główna > Dla Dzieci

FIRST LEGO League 2011
FIRST LEGO League 2011
FIRST LEGO League 2011

Cena: bezpłatnie

Miasto: Warszawa
Data: piątek, sobota, niedziela
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Jak co roku, nasze dzieci mają okazje uczestniczyć w organizowanym przez Fundację Fabryka Talentów, międzynarodowym turnieju robotów FIRST LEGO LEAGUE (FLL) – inspirującym święcie nauki i techniki !

FLL jest turniejem, w którym w atmosferze sportowego współzawodnictwa dzieci stają przed wyzwaniami współczesności, z którymi będą musiały zmierzyć się przyszłe pokolenia. Turniej zapewnia dobrą zabawę, praktyczne doświadczenia, które dziecko napotka w trakcie realizacji prawdziwych projektów naukowych i biznesowych w swojej przyszłości.

Zawodnicy z całej Europy realizują projekty rozwiązując zadania pod presją czasu, przy ograniczonych zasobach i nieznanej konkurencji. Posługując się swoją kreatywnością i wyobrażnią grupy pod opieką trenera budują, programują i testują autonomicznego robota, który będzie musiał sprostać punktowanym misjom. Zadania wiążą się z tematem wyznaczonym przez motyw przewodni turnieju.
Każda grupa ma do dyspozycji zestaw nowoczesnych, interaktywnch klockow LEGO Mindstorms, wyposażonych w silniki, czujniki światła, dotyku, odległości, które idealnie imitują zmysły człowieka.


W tym roku tematem przewodnim jest FOOD FACTOR-
ELEMENTY ŻYWNOŚCI - Bezpieczeństwo na Twoim talerzu.
Grupy będą zmagały się z problemami gwarancji jakości oraz zapobiegania zanieczyszczeniom i skażeniom żywności. Uczestnicy zbadają możliwe przyczyny skażenia od owadów, poprzez niesterylne warunki przetwarzania i transportu do nieodpowiedniego przygotowania i przechowywania żywności w domach. Następnie wykazując się swoją pomysłowościa będą musieli znaleźć sposoby zwalczania tych problemów.

Grupy na początku biorą udział w etapach regionalnych w poniższych miastach:

• Gdańsk 05 listopada
• Warszawa 12 listopada
• Poznań 19 listopada
• Katowice 26 listopada

Zwycięzcy będą dalej zmagać się w półfinale, który w tym roku odbędzie się w Polsce :
• Polska - Gdańsk 03 grudnia (BG/CZ/H/PL/SK)

Następnym etapem będzie finał, który odbędzie się na początku stycznia 2012 w Niemczech.

Czekamy na kandydatury ! Konkurs może być inspiracją właśnie dla Twojego dziecka.
Jak zgłosić swoją kandydaturę ?
W turnieju mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat (niekukończone do 2.09.11). Zglaszana grupa zawodników musi składać się z 5-10 uczestników + trenera (osoby dorosłej). Rejestracji można dokonać do 23.09.2011 na stronie internetowej . W przypadku chęci indywidualnego udziału Fundacja Fabryka Talentów pomaga w tworzeniu drużyn.
Więcej informacji na stronie internetowej http://www.fabrykatalentow.org.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Fundacja Fabryka Talentów
pomorskie
Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk
+48 222 501 292
http://fabrykatalentow.org
biuro@fabrykatalentow.org

NewsletterOstatnio dodane