Strona główna > Muzyka > Koncerty

Mosaic na Ochocie - Koncertowa mozaika dźwięków
Mosaic na Ochocie - Koncertowa mozaika dźwięków

Cena: 15zł

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Połączenie słowiańskiej dzikości i melancholii, orientalnej tajemniczości, mieszanina dźwięków natury, miejskiego chaosu, dawnego porządku świata i współczesnego eklektyzmu. Wszystko to odnajdziemy w muzyce zespołu Mosaic, który juz 17 czerwca w Ośrodku Kultury Ochoty. Grupa łączy polską muzykę dawną, tradycyjną z orientem i world music. Grają na instrumentach historycznych i tradycyjnych z różnych krajów. Są laureatami konkursów, takich jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja" i "Mikołajki Folkowe". Występowali na prestiżowych festiwalach prezentujących muzykę etno (Skrzyżowanie Kultur czy Ethnoport Music Festival). Ich debiutancki album pt. "Ludovava" zebrał i nadal zbiera pozytywne recenzje, jako folkowe wydarzenie roku 2010. Owocem współpracy Mosaic z Polskim Radiem jest ich druga płyta, "...a my do Betlejem", będąca zapisem koncertu w radiowym Studiu im. W. Lutosławskiego.

Zespół wystąpi w składzie:
Jolanta Kossakowska - fidel średniowieczna, gęśle, śpiew
Zofia Kolbe-Wojdyr - dudy galicyjskie, flety, instrumenty perkusyjne, śpiew
Wojciech Lubertowicz - instrumenty perkusyjne
Mateusz Szemraj - lutnia arabska, tar, saz, cymbały polskie
Sebastian Wielądek - lira korbowa, flety, ney, duduk, dudy
Bart Pałyga - basy


MOSAIC, OKO ul. Grójecka 75, 17.06 (piątek) od godz. 19.00, wstęp: 15 pln.


OŚRODEK KULTURY OCHOTY jest samorządową instytucją kultury, składającą się z kilku jednostek: Dom Kultury „Rakowiec", Centrum Artystyczne „Radomska 13", Klub Osiedlowy SURMA, Pracownia Ceramiczna „AngobA", „Magazyn Sztuk", Dzielnicowy Klub Seniora „Ochota" i Klub Seniora „Baśniowa".

W ofercie każdej z placówek znajdziemy niebanalne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: taneczne, ruchowe, plastyczne, językowe, muzyczne, teatralno-literackie, ceramiczne. OKO jest organizatorem licznych przedsięwzięć o zasięgu dzielnicowym, ogólnowarszawskim i ogólnopolskim.


ADRES:

Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75
02-094 Warszawa
tel. 22 822 48 70
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Ośrodek Kultury Ochoty
mazowieckie
Grójecka 75, Warszawa
022 822 48 70
http://www.oko.com.pl
oko@oko.com.pl

NewsletterOstatnio dodane