Strona główna > Edukacja > Warsztaty

KURS PIERWSZEJ POMOCY dla rodziców i opiekunów
KURS PIERWSZEJ POMOCY dla rodziców i opiekunów

Cena: 185zł

Miasto: Warszawa
Data: sobota
Pora/godzina: od 09:00 do 13:00
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Dziecięca energia obok okazji do nowych doświadczeń może stwarzać też ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach, które pozwolą zapoznać się z potencjalnymi zagrożeniami, na jakie może być narażone Wasze dziecko i nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Zapraszamy na kurs pediatryczny Pierwszej Pomocy w nastepujących terminach:

- 28 maja (sobota), godz. 9:00-13:00
- 18 czerwca (sobota), godz. 9:00-13:00

Koszt 185 zł/os.

Spotkanie będzie prowadzone przez dyplomowanego ratownika medycznego, instruktora pierwszej pomocy z międzynarodowymi uprawnieniami dydaktycznymi Emergency First Response i z wieloletnim doświadczeniem w ratownictwie.

W programie ujęliśmy najczęstsze i najtrudniejsze sytuacje wpływające negatywnie na bezpieczeństwo dzieci – będzie czas na omówienie ważnych dla życia dziecka zagadnień, na rozmowę, dyskusję, ćwiczenia na fantomach. Szkolenie będzie oparte o założenia programowe CARE FOR CHILDREN opracowane przez zespół brytyjskich ekspertów.

PROGRAM

- jak zapobiegać wypadkom – o tym jak zmienić Wasz dom w miejsce prawdziwie bezpieczne
- zasady bezpieczeństwa w ratownictwie, aspekty psychologiczne związane z niesieniem pomocy dzieciom
- organizacja i wzywanie pogotowia, numery alarmowe ocena funkcji życiowych dziecka – przytomności, oddechu
- postępowanie podczas utraty przytomności
- postępowanie w zadławieniach
- resuscytacja dzieci
- postępowanie we wstrząsie uczuleniowym
- skuteczna reakcja na masywny krwotok (po urazie, krwotok z nosa)
- współczesne sposoby opatrywania
- postępowanie w urazach kończyn – pęknięcia, złamania, zwichnięcia, skręcenia
- kompletowanie apteczki pierwszej pomocy

Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, które pomogą w samodzielnych przygotowaniach do szkolenia.

Szkolenia odbywają się w małych (8-osobowych) grupach i mają charakter warsztatowy/praktyczny.

Kursy odbywają się w dwóch różnych systemach certyfikacyjnych: programy szkoleniowe certyfikowane przez biuro Adrenaltika w Polsce lub przez biuro Emergency First Response w Bristolu.

Standardowo uczestnicy otrzymują na zakończenie certyfikat ukończenia kursu w programie SZKOLENIE PEDIATRYCZNE, wydany przez biuro Adrenaltika w Polsce polecany osobom indywidualnym oraz rodzicom małych dzieci.

Program Szkolenia Pediatrycznego obejmuje zagadnienia programu EFR CARE FOR CHILDREN i umożliwia zdobycie certyfikatu międzynarodowego, wydawanego przez biuro Emergency First Responce w Anglii. Certyfikat ten polecany jest osobom indywidualnym i delegowanym przez firmę, które chcą uzyskać międzynarodowe dokumenty, potwierdzające znajomość pierwszej pomocy na poziomie ratownika przed medycznego w zakresie opieki nad dziećmi. Szczególnie polecany osobom pracującym z dziećmi, rozważającym pracę za granicą, także osobom, które chciałyby zdobyć uprawnienia instruktorskie w pierwszej pomocy (kurs instruktorski jest kolejnym stopniem). Dopłata za brytyjski certyfikat Emergency First Resoponse CARE FOR CHILDREN – 170 PLN/osoba.

Emergency First Response z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania) jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Organizacja od prawie czterdziestu lat szkoli ratowników pierwszego kontaktu i aktualnie wydaje ponad 500.000 certyfikatów rocznie. Kursy EFR są uznawane jako profesjonalne kwalifikacje w zakresie ratownictwa przed medycznego, honorowane przez placówki i organizacje na całym świecie, niejednokrotnie wymagane do podjęcia pracy za granicą, a także niezbędne do zdobycia np. uprawnień z zakresu nurkowania. Wszystkie programy i materiały edukacyjne są tworzone w oparciu o standardy postępowania publikowane przez American Heart Association I European Resuscitation Council oraz konsultowane przez Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR). ILCOR jest międzynarodową grupą standaryzującą, reprezentującą większość światowych organizacji zajmujących się resuscytacją.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Rezerwacja miejsca staje się wiążąca po dokonaniu wpłaty (w ciągu trzech dni od daty rezerwacji).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w wyznaczonym terminem w nagłych przypadkach. Zobowiązany jest wówczas do zwrotu całej kwoty lub zaproponowania kolejnego terminu, opcjonalnie równorzędnej usługi zamiennej osobie, która się zgłosiła i wpłaciła pieniądze.

Wpłata za rezerwacje miejsca zwracana jest w przypadku zgłoszenia rezygnacji z zajęć co najmniej na 7 dni roboczych przed terminem ich realizacji. W przypadku zgłoszenia rezygnacji później niż na 7 dni roboczych przed terminem realizacji warsztatów zaliczka nie jest zwracana.

Informacje i zapisy: info@bambamstudio.pl lub tel. 603-11-70-40.
Miejsce zajęć: Bam Bam Studio, Al. Komisji Edukacji Narodowej 20 lok. U3, Warszawa.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Bam Bam Studio
lubelskie
Al. Komisji Edukacji Narodowej 20 lok. U3, 02-797 Warszawa
603117040
http://www.bambamstudio.pl
info@bambamstudio.pl

NewsletterOstatnio dodane