Strona główna > Film

Opener*Generation
Opener*Generation

Cena: bezpłatnie

Miasto:
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Ruszyła właśnie strona pierwszego polskiego dokumentu społecznościowego, czyli Opener*Generartion.pl.

Celem twórców projektu jest stworzenie filmu dokumentalnego, portretującego pokolenie fanów Heineken Opener Festival.

„Nasza generacja od niemal 10 lat rok w rok jeździ na Openera. Znajdujemy tam rzeczy, które nas inspirują do zmiany swojego życia. Zakochujemy się i zakładamy rodziny z osobami poznanymi na festiwalu. Spełniamy swoje marzenia. Naszym celem nie jest zrobienie filmu o gwiazdach i twórcach festiwalu. Nie chcemy też robić reklamy festiwalu, choć oczywiście gdybyśmy nie lubili tam jeździć pewnie nigdy nie wpadlibyśmy na to, żeby robić związany z nim dokument. Pragniemy jednak przede wszystkim opowiedzieć o ludziach!
Chcemy pokazać kilka historii, które ułożą się w kalejdoskopowy portret naszego pokolenia, co mam nadzieję pokazuje już trailer naszego projektu. Mamy wrażenie, że gdzieś w tej magicznej krainie festiwalowego luzu jesteśmy w stanie znaleźć klucz do tego co charakteryzuje tych około 30-latków, których ktoś kiedyś nazwał brzydko Generacją Y. Wolałbym, żeby nazywano nas Generacją Openera.

Sami jeździmy na ten festiwal od lat i wpłynął on też znacząco na nasze życia. Gdyby nie Opener ja sam pewnie nigdy nie zająłbym się robieniem filmów” - powiedział Paweł Zdanowski, reżyser projektu.

Twórcy projektu nie bez powodu nazywają go dokumentem społecznościowym.
„Bardzo zależy nam na tym, aby w projekt zaangażowali się internauci i inni fani festiwalu. Co roku na Openera przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Chcemy poznać ich historie, zajrzeć w archiwa ich fotek i filmików. Każdy z nich ma pewnie w domu na dysku komputera tysiące zdjęć i filmów, choćby nakręconych telefonem, które dokumentują ich przygody z Openerowych wyjazdów. Mamy nadzieję, że podzielą się nimi z nami i dzięki temu zrobimy ten film razem.
Oczywiście zamierzamy być ze społecznością Openera blisko przez cały czas trwania projektu i mamy jeszcze masę pomysłów na to, jak możemy zaangażować fanów festiwalu w proces tworzenia filmu. Myślimy nawet o tym w jaki sposób dać ludziom wpływ na finalny montaż, muzykę, dobór historii. Chcemy, żeby był to prawdziwie wspólny projekt. Z tego powodu też znaleźć można nas na praktycznie każdym portalu. Grono, Facebook, youtube, twitter… To są narzędzia, które dla współczesnego dokumentalisty powinny być w naszej opinii równie ważne co kamera.” - tłumaczy Tomek Chichłowki, kierownik produkcji.

„Mamy też nadzieję, że ukończony film będzie można pobrać z sieci za darmo na licencji Creative Commons. Moim zdaniem CC to przyszłość. Oczywiście wszystko zależy od tego w jaki sposób ostatecznie domkniemy finansowanie filmu” - dodaje Paweł Zdanowski.

Trailer projektu oraz więcej informacji o tym, jak zostać współtwórcą filmu znaleźć możecie na stronie www.openergeneration.pl.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Opener*Generation
brak
, Poznań

http://www.openergeneration.pl
info@openergeneration.pl

NewsletterOstatnio dodane