Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_95756f08e908609f4985925e39893ee3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /inc/code/session.inc on line 4

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /inc/code/session.inc:4) in /inc/code/session.inc on line 4

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /inc/code/session.inc:4) in /inc/code/session.inc on line 4
Propozycja: Miasteczko Ruchu Drogowego

Strona główna > Dla Dzieci > Edukacja

Miasteczko Ruchu Drogowego
Miasteczko Ruchu Drogowego
Miasteczko Ruchu Drogowego

Cena: bezpłatnie

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Straż Miejska m.st. Warszawy prowadzi szeroko zakrojoną akcję propagowania bezpieczeństwa na drodze wśród dzieci i młodzieży.

Duże natężenie ruchu drogowego na ulicach Warszawy zagraża bezpieczeństwu nie tylko użytkownikom samochodów i pieszym, ale także rowerzystom. Dla tych ostatnich warszawska Straż Miejska zorganizowała Miasteczko Ruchu Drogowego. Strażnicy we współpracy z nauczycielami i dyrektorami szkół zapoznają uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas zajęć strażnicy omawiają przepisy ruchu drogowego i uczą podstawowych zasad poruszania się rowerami i skuterami po drogach. Aby nasze dzieci mogły bezpiecznie korzystać z rowerów i motorowerów proponujemy szkołom zorganizowanie na ich terenie egzaminów teoretycznych i praktycznych na kartę rowerową i motorowerową w roku szkolnym 2009/2010. Miasteczko Ruchu Drogowego Straży Miejskiej dysponuje rowerami, skuterami, znakami drogowymi oraz testami egzaminacyjnymi w formie elektronicznej.

Zespół Miasteczka Ruchu Drogowego w I półroczu 2009 r. brał czynny udział w szkoleniach uczniów na kartę rowerową i motorowerową oraz pomagał dyrektorom szkół w przeprowadzeniu zajęć sprawdzających umiejętności mające na celu uzyskanie przez uczniów karty rowerowej i motorowerowej.

Ogółem MRD przeprowadziło zajęcia wspomagające nauczycieli przedmiotu Technika w szkoleniu dzieci i młodzieży na kartę rowerową i motorowerową w 12 szkołach podstawowych i w 2 gimnazjach. Wzięło w nich udział 420 dzieci.

W ramach pomocy nauczycielom i dyrektorom szkół w zakresie sprawdzenia umiejętności niezbędnych do uzyskania karty rowerowej zespół MRD wziął udział w 39 zajęciach w szkołach podstawowych, w których sprawdzono umiejętności 1651 dzieci, a na kartę motorowerową w 14 zajęciach w gimnazjach, w których sprawdzono umiejętności 515 dzieci. Ogółem o kartę rowerową i motorowerową ubiegało się 2166 uczniów.

Poza zajęciami w roku szkolnym, zespół Miasteczka Ruchu Drogowego brał udział w akcji „Zima w mieście”. Zajęcia odbyły się w 10 szkołach. Wzięło w nich udział 133 osoby. W ramach akcji „Lato w mieście” przeprowadzono działania w 26 szkołach, w których wzięło udział 1215 uczniów.
Ponadto zespół Miasteczka Ruchu Drogowego brał udział w 6 Festynach szkolnych oraz w 2 Festynach zorganizowanych przez Urzędy Dzielnicowe m.st. Warszawy. W czerwcu na zaproszenie Burmistrza Ożarowa Maz. zespół Miasteczka Ruchu Drogowego wziął udział w festynie organizowanym przez władze tego miasta.

Z nastaniem nowego roku szkolnego funkcjonariusze straży miejskiej będą kontrolowali przejścia dla pieszych i drogi przyległe do szkół, aby zapewnić uczniom udającym się na swoje pierwsze zajęcia szkolne, jak największe bezpieczeństwo.
W okolicach szkół pojawi się więcej patroli pieszych i zmotoryzowanych. W szczególnie newralgicznych miejscach ustawione będą patrole z fotoradarami, aby uczulić kierowców do zachowania bezpiecznej prędkości.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a do podjęcia współpracy szczególnie zapraszamy dyrektorów szkół. Dokładnych informacji udziela inspektor Włodzimierzem Marat z Oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej pod nr telefonu 022 628-69-00 w.11; fax: 022 628-69-00 w. 12.

Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Straż Miejska m. st. Warszawy
mazowieckie
ul. Czerniakowska 130/132, 00-454 Warszawa
022 628-69-00 w.11
http://strazmiejska.kei.pl
csk@strazmiejska.waw.pl

NewsletterOstatnio dodane


Warning: Unknown: open(/tmp/sess_95756f08e908609f4985925e39893ee3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: open(/tmp/sess_95756f08e908609f4985925e39893ee3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0