Strona główna > Różności > Warsztaty

KURS IKONOPISARSTWA
KURS IKONOPISARSTWA
KURS IKONOPISARSTWA KURS IKONOPISARSTWA

Cena: od 900zł

Miasto: Kraków
Data: poniedziałek, czwartek
Pora/godzina: od 17:30 do 20:30
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Uczestnicy otrzymują wszystkie materiały potrzebne do samodzielnego wykonania jednej ikony, a więc: zagruntowaną i wyszlifowaną deskę, kserokopie czarno- białą i barwną jakiegoś pierwowzoru, a także pigmenty, palety, pędzle, i materiały pozłotnicze.

PROWADZENIE:
Elżbieta Borkowska - z zawodu/ wykształcenia jest konserwatorem zabytków z bardzo wąską specjalizacją z konserwacji ikon do XII w - ukończyła Królewską Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych w Sztokholmie, wykładowca akademicki z tego tematu (m.in. w Wenecji, Paryżu, Pradze i Barcelonie) oraz filolog języka szwedzkiego (UJ), tłumacz literatury szwedzkiej, tłumacz języka niemieckiego. Maluje obrazy, ikony (uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach), pisze poezje, jest wokalistką jazzową i bluesową. Od wielu lat organizuje imprezy artystyczne - takie jak wernisaże połączone z koncertami, poezją, teatrem, kabaretem (np. malarsko- muzyczno- poetyckie wędrowanie pt "Żyd wieczny tułacz" w listopadzie 2009 w Piwnicy Pod Baranami, czy tegoroczna, organizowana we wrześniu w Klubie Dziennikarza Pod Gruszką- zatytułowana "Lata dwudzieste, lata trzydzieste").
W Bieszczadach przemieszkuje w chacie połemkowskiej, gdzie naucza
ikonopisarstwa, malarstwa olejnego, fotografii. Wynalazła nową technikę malarską, przy wykorzystaniu wina jako spoiwa do pigmentów wyekstrahowanych z natury.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Ośrodek Edukacyjny Zdrowie i Uroda
małopolskie
Miodowa 21, 31-055 Kraków
12 4311973
http://osrodekedukacyjnykrakow.pl
fitstyl@fitstyl.pl

NewsletterOstatnio dodane