Strona główna > Dla Dzieci

WARSZTATY CHUSTOWE w Bam Bam Studio
WARSZTATY CHUSTOWE w Bam Bam Studio

Cena: od 65zł

Miasto: Warszawa
Data: wtorek
Pora/godzina: od 12:30 do 14:30
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Zapraszamy rodziców raczkujących w świecie chust, jak również miłośników chustonoszenia, którzy pragną poszerzać i doskonalić swoje umiejętności oraz podzielić się swoimi doświadczeniami.

Od kilku już lat na ulicach polskich miast można spotkać mamy (a nierzadko i tatusiów) obwiązanych chustami, w których noszą swoje maleństwa. Początkowo ten widok dziwił, przynosząc na myśl ludy Afryki, dziś jest niemal tak samo popularny, jak rodzic z wózkiem.

Czy warto nosić? Jak bezpiecznie nosić dziecko? Jak dobrać odpowiednią chustę? Czy i kiedy używać nosidła? Jakie wiązania chusty będą najlepsze dla dziecka? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów chustowych.

Serdecznie zapraszamy na organizowane w Bam Bam Studio zajęcia dla rodziców, tych obecnych, jak również tych dopiero spodziewających się dziecka.

Warsztaty chustowe odbywają się w czterech blokach tematycznych, podczas których omawiane są ważne zagadnienia dotyczące noszenia dzieci w chuście oraz poszczególne techniki wiązań.

Poszczególne bloki tematyczne:

I. Wprowadzenie do noszenia (w tym nauka jednego wiązania)

Podczas spotkania przyjrzymy się bezpieczeństwu noszenia dzieci w chuście w kontekście fizjologicznym oraz porozmawiamy o korzyściach płynących z noszenia. Zaprezentujemy różne rodzaje chust. Omówimy zasady noszenia i prawidłowego wiązania chust.

Rodzice poznają i przećwiczą wiązanie chusty, które umożliwia noszenie dziecka już od pierwszych tygodni.
Rodzaj wprowadzanego wiązania: Kangurek z przodu

II. Kangurek na biodrze i chusta kółkowa

W trakcie spotkania omówimy i przećwiczymy dwa wiązania. Pierwszym z nich będzie Kangurek na biodrze. Jest to wiązanie, które pozwala na noszenie dzieci już od pierwszych tygodni. Poznamy też chustę kółkową, która umożliwia noszenie dziecka zarówno z przodu, na biodrze, jak i na plecach.
Zaletą obu wiązań jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Dodatkowo przypomnimy sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa noszenia dzieci w chustach.
Rodzaj wprowadzanego wiązania: Kangurek na biodrze, chusta kółkowa

III. Plecak prosty i nosidła miękkie

Celem warsztatu jest pokazanie rodzicom praktycznej i przydatnej metody wiązania chusty jaką jest Plecak prosty. Najpóźniej w 4-5 miesiącu życia dziecka dobrze jest zacząć nosić dziecko na plecach, tak by dziecko było ułożone i mogło patrzeć w kierunku, w którym rodzic się porusza. Jest to pozycja, która sprzyja właściwej integracji zmysłów.
Dodatkowo zgłębimy wiedzę dotyczącą nosideł miękkich, ich rodzaje, zastosowanie oraz przećwiczymy wiązania poszczególnych typów nosideł miękkich.
Rodzaj wprowadzanego wiązania: Plecak prosty, nosidła miękkie

IV. Spotkanie warsztatowe

Przećwiczymy wspólnie wiązania, które poznaliśmy podczas poprzednich spotkań. Wyjaśnimy co to jest Podwójny X i Kieszonka oraz kiedy możemy z nich korzystać.
Popracujemy nad techniką oraz dodamy otuchy rodzicom, którzy nie są pewni swoich umiejętności. W miłej atmosferze porozmawiamy o chustach, noszeniu oraz wpływie chustowania na życie naszych dzieci i nasze.

Uwaga: Spotkanie warsztatowe przeznaczone jest wyłącznie dla uczestników 3 poprzednich warsztatów!

Terminy warsztatów - wtorki godz. 12.30-14.30:

- 23 listopada – Wprowadzenie do noszenia (w tym nauka jednego wiązania)
- 30 listopada - Kangurek na biodrze i chusta kółkowa
- 7 grudnia - Plecak prosty i nosidła miękkie
- 14 grudnia - Spotkanie warsztatowe

Istnieje możliwość zamówienia konsultacji indywidualnych, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania. Konsultacje mogą odbyć się zarówno w pracowni Bam Bam Studio, jak również w domu.

Cennik:

- Pojedyncze warsztaty – 65 zł (rodzic i dziecko), 100 zł (dwoje rodziców i dziecko)
- Cykl 4 spotkań – 260 zł (Rodzice wykupujący jednorazowo cały cykl zajęć mogą skorzystać bezpłatnie z 1 konsultacji indywidualnej w Bam Bam Studio)
- Konsultacje indywidualne (w Bam Bam Studio) – 70 zł/1 h
- Konsultacje indywidualne (w domu zamawiającego) – 140 zł/1,5 h*

* Cena dotyczy dojazdu w następujących dzielnicach: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Sadyba, Nowa Iwiczna, Józefosław. Możliwy jest również dojazd do innych dzielnic Warszawy – w tym przypadku cena może różnić się w zależności od lokalizacji oraz czasu dojazdu i jest ustalana indywidualnie.

Informacje i zapisy: www.bambamstudio.pl, 603-11-70-40 lub info@bambamstudio.pl
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Bam Bam Studio
mazowieckie
Al. Komisji Edukacji Narodowej 20 lok. U3, 02-797 Warszawa
603-11-70-40
http://www.bambamstudio.pl
info@bambamstudio.pl

NewsletterOstatnio dodane