Strona główna > Dla Dzieci

Wychowanie na miarę XXI wieku
Wychowanie na miarę XXI wieku

Cena: bezpłatnie

Miasto: Wodzisław Śląski
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Wychowanie na miarę XXI wieku.

Czyli za co podziękują nam nasze dzieci?


Gdy rodzi się dziecko rodzice zaczynają się zastanawiać kim będzie, jak poprowadzi swoje życie, co będzie lubiło robić, jakie będzie miało pasje i zainteresowania.
Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę, jak ważne są te pierwsze lata życia. Często nie wiemy, jak wiele my - rodzice możemy zrobić dla dziecka już na początku jego drogi życiowej. Jak wspaniale możemy ukształtować jego upodobania. Nie zdajemy sobie sprawy, że nasze świadome działania mogą wpłynąć na twórczość i kreatywność, czyli otworzyć swoistą kopalnię możliwości twórczych – możliwości, dzięki którym nasze dziecko lepiej i łatwiej sobie poradzi w dorosłym życiu. Już od pierwszych lat jego życia jest czas, aby wpoić dziecku aktywność ruchową, za sprawą której w przyszłości na długo zachowa sprawność fizyczną i psychiczną. To rodzice i formy aktywności, z którymi dziecko zetknie się w pierwszych latach życia, ukształtują jego osobowość, wrażliwość na innych, ale również odporność psychiczną. Nauczą funkcjonowania w grupie, a w wyjątkowych przypadkach mogą sprzyjać kształtowaniu przyszłych liderów.

Jak to osiągnąć ? Gdzie szukać specjalistów? Sprawdź na www.codladzieci.info

Znane jest ludowe porzekadło, że „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąca”.

Współczesny świat zmienia się dużo szybciej niż działo się to w ubiegłych stuleciach. Otwarta, wspólna Europa i łatwość w poruszaniu się po świecie stawia przed nami i naszymi dziećmi nowe wyzwania. Zmienia się system zatrudnienia, znikają pewne stabilne stanowiska przypisane na całe życie, zasady kapitalizmu stają się rzeczywistością.
Współczesny świat, to świat wysoko wykwalifikowanych specjalistów, ludzi przedsiębiorczych, energicznych, pewnych siebie i zdecydowanych w swoim działaniu.
Specjaliści różnych dziedzin rozwoju człowieka, psychologowie współpracujący w ramach projektu www.codladzieci.info są zgodni, że to właśnie pierwszy okres życia (od narodzin do 3-4 czasem 6-7 roku życia) kształtuje osobowość dziecka, jego zainteresowania, przyzwyczajenia i nawyki.

Zatem, aby nasze dziecko świetnie radziło sobie w życiu w każdej dziedzinie, wystarczy je odpowiednio ukierunkować.
Zajęcia plastyczne rozwiną jego zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, twórczość tak niezbędną, aby zaistnieć w świecie – odważnie i z ufnością we własne możliwości, tworzyć produkty, usługi, być może założyć własną firmę.
Dziecko oczyma wyobraźni będzie widziało dalej i więcej ( a to cecha wszystkich wielkich wizjonerów i ludzi sukcesu).
Jak powszechnie wiadomo wszystkie sfery rozwojowe (wzrok, słuch, mowa, chwyt i manipulacja) przenikają się wzajemnie i uzupełniają, dlatego warto traktować je kompleksowo. Dlaczego zatem nie wykorzystać nadzwyczajnej plastyczności mózgu, aby już u progu życia dziecko rozpoczęło przygodę z językiem obcym i innymi zajęciami, zapewniającymi w przyszłości wszechstronność działania?
Nie trzeba specjalistów, aby wiedzieć, że dziecko najszybciej uczy się języka obcego w dzieciństwie i najlepiej przez zabawę.
W przyszłości gdy wyjedzie na wakacje, studia zagraniczne czy do pracy z całą pewnością podziękuje za to swoim rodzicom.

Dla zrównoważenia postępującej techniki, a co za tym idzie niedostatku ruchu, czego konsekwencją jest nadwaga a nawet otyłość, warto pamiętać, aby dziecko dobrze się bawiło (i to nie przed telewizorem czy komputerem).
Zajęcia ruchowe na basenie, placu zabaw, taneczne lub dowolna aktywność fizyczna ułatwi rozładowanie nagromadzonych negatywnych emocji, a to przełoży się na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie, przedszkolu czy szkole.
Zdaniem specjalistów współpracujących z www.codladzieci.info , zajmujących się zdrowym stylem życia i ruchem, wszechstronna aktywność fizyczna (gry, zabawy, taniec, pływanie), gdy jest odpowiednio poprowadzona, tworzy poczucie własnej wartości, wiarę w siebie i możliwości ciała, kształtuje silny charakter jakże potrzebny dla realizacji planów i marzeń. Podczas takich zajęć poprawia się kondycja ciała, co będzie zapobiegało deformacji klatki piersiowej, stawów, kręgosłupa. Co więcej - wzmocnią się nie tylko kości, mięśnie, ale jakże ważne dla naszego życia serce.
Dziecko stymulowane fizycznie od najmłodszych lat niemal spontanicznie będzie wybierało aktywność fizyczną, gdy tylko poczuje, że ciało potrzebuje ruchu. Będzie to nawyk jakby „wyssany z mlekiem matki”.
Dziecko stymulowane fizycznie we wczesnym dzieciństwie osiąga dużo większe zdolności posługiwania się własnym ciałem w każdej dziedzinie aktywności fizycznej. Krótko mówiąc, cokolwiek zapragnie robić, przyjdzie mu to z dużo większą łatwością niż rówieśnikom, dzięki lepiej przygotowanemu ciału i psychice.

Wszystkie powyżej opisane możliwości dają korzyści, których nie da się opisać w krótkim artykule, dlatego specjaliści różnych dziedzin aktywności i rozwoju dziecka z serwisu www.codladzieci.info będą Państwu systematycznie je przybliżać.
Jeśli już dziś chcieliby Państwo się dowiedzieć więcej można poszukać specjalistów w Waszej okolicy. Zobaczcie, gdzie najbliżej Waszego miejsca zamieszkania jest specjalista rekomendowany przez www.codladzieci.info

Należy jednak pamiętać, że w myśl starej, chińskiej mądrości „dziecka się nie wychowuje, dziecku daje się przykład”.
Dlatego już dziś zabierzcie dziecko sprzed telewizora i zorganizujcie mu czas wolny. Dajcie mu dobry przykład - mówią zgodnie i z uśmiechem twórcy www.codladzieci.info.


AK
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Krzysztof Dybiec
śląskie
Targowa 5, 44-300 Wodzisław Śl.
505 125 884
http://www.codladzieci.info
placzabaw@codladzieci.info

NewsletterOstatnio dodane