Strona główna > Film > Kino Niezależne

TANIE PONIEDZIAŁKI 7 ZŁ
TANIE PONIEDZIAŁKI 7 ZŁ

Cena: 7zł

Miasto: Warszawa
Data: poniedziałek
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniedziałkowym repertuarem kina Luna. Wszystkie bilety są w cenie 7 złotych!

W dniu 19 kwietnia gramy filmy polskie i francuskie:

KINO POLSKIE:

"ZERO" dramat obyczajowy, Polska, 2009, reż. Paweł Borowski

To wielowątkowa historia, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. „Zero” to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?

"MNIEJSZE ZŁO" obyczajowy, Polska, 2009, reż. Janusz Morgenstern

Film na podstawie powieści Janusza Andermana „Cały czas". Głównym bohaterem jest pisarz, karierowicz-oportunista, tłem historii - polskie dzieje najnowsze, od PRL-u do dnia dzisiejszego. Jest rok 1980 i od młodych, wykształconych ludzi oczekuje się zajęcia jasnego stanowiska: albo jesteś z nami, albo… przeciw nam. Ale Kamil nie potrafi się określić. Za pierwszym wydrukowanym wierszem, który okazał się wielkim sukcesem, nie poszły następne. Uniwersytet nie chce tolerować dłużej kolejnych niezdanych egzaminów, z dziewczynami przestaje się układać… Tu partia wyciąga rękę po młodego i zaangażowanego, tu koledzy z opozycji domagają się wsparcia, a jeszcze straszy swoją wizją wojsko.

"SENNOŚĆ" obyczajowy, Polska, 2008, reż. Magdalena Piekorz

Opowiedziane równolegle losy trójki bohaterów, którzy już dawno przestali żyć w zgodzie ze sobą. Chora na narkolepsję Róża - niegdyś znana aktorka, Adam - młody lekarz, homoseksualista i ciężko chory Robert - zrezygnowany pisarz, pozbawieni szans na prawdziwe życie, zamknęli się we własnej skorupie.

KINO FRANCUSKIE

"COCO CHANEL" dramat/biograficzny/romans, Francja, 2009, reż. Anne Fontaine
Portret legendarnej ikony mody - Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki, istnej "diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór prostej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5.. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości.

"INWAZJA BARBARZYŃCÓW" dramat, Francja, Kanada 2003, reż. Denys Arcand

Rémy trafia do szpitala. Jako pierwsza, przy łóżku pięćdziesięciolatka zjawia się jego była żona, Louise. Namawia ich syna, Sebastiena, mieszkającego na stałe w Londynie, by przyjechał i odwiedził ojca. Sebastien waha się - od lat nie rozmawiał z ojcem i nie czuje, by łączyło ich coś szczególnego. Ulega jednak namowom matki i wsiada w samolot do Montrealu. Po przyjeździe gra rolę dobrego syna i staje na głowie, by ulżyć ojcu w ciężkiej chorobie. Odświeża stare znajomości i kontakty. Zwołuje wesołą bandę ludzi, których w przeszłości spotkał na swej drodze Remy: krewnych, przyjaciół, byłe kochanki.

"MOTYL I SKAFANDER" biograficzny/dramat, Francja, USA, 2007, reż. Julian Schnabel

Jean-Dominique Bauby, naczelny redaktor "Elle", na skutek wylewu krwi do mózgu doznał prawie całkowitego paraliżu. Mógł jedynie ruszać lewą powieką. Tekst "Skafandra i motyla" dyktował, mrugając powieką i posługując się specjalnym alfabetem. W swojej książce Bauby opowiada o życiu przed wylewem, mówi także o tym jakie to uczucie zostać uwięzionym w bezużytecznym ciele i móc wyłącznie marzyć o podróżach do miejsc, których nigdy się nie zobaczy.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Kino Luna
mazowieckie
Marszałkowska 28, 00-639 Warszawa
022 628 98 64/65
http://www.kinoluna.pl
promocja@kinoluna.pl

NewsletterOstatnio dodane