Strona główna > Kultura > Imprezy

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Cena: bezpłatnie

Miasto: Katowice
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Święto to wywodzi się z Hiszpanii, zapoczątkował je w 1926 r. wydawca Vincente Clavel Andres. W roku 1995 UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Data ta jest szczególna - tego dnia przypadają rocznice śmierci Cervantesa, Shakespeare’a oraz de la Vegi, a także katalońskie święto upamiętniające Świętego Jerzego – patrona kraju - to właśnie z Katalonii wywodzi się zwyczaj obdarowywania się różami i książkami w tym dniu. Przesłaniem kampanii jest założenie, że czytanie jest przyjemnością i pożytecznym spędzaniem czasu: książki zachwycają i pobudzają wyobraźnię!
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach już po raz jedenasty bierze aktywny udział w obchodach tego święta! Z tej okazji zaplanowała dla swoich Czytelników mnóstwo miłych niespodzianek.

Głośno o książkach – happening.

Już po raz czwarty Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach organizuje happening w centrum miasta - w ubiegłych latach cieszył się niemałym powodzeniem i został bardzo pozytywnie przyjęty przez mieszkańców Katowic.
Podczas intensywnej, ponadgodzinnej akcji będą czytane różne teksty – od książek po ulotki, bibliotekarze będą zapraszali na spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Każdy z przechodniów, który zdecyduje się na publiczne przeczytanie wybranego tekstu weźmie udział w losowaniu książek ufundowanych przez Księgarnie MATRAS (oraz czołowe polskie Wydawnictwa), wydanego przez Bibliotekę Przewodnika po Katowicach. Szlakiem Koziołka Matołka oraz specjalnie na tę okazję przygotowanych słodkości związanych ze świętem. Przechodniom będą wręczane czerwone róże, symbole święta wraz z bilecikami i zaproszeniami na bieżące imprezy w Bibliotece.
23 kwietnia 2010 r., godz. 15.30 Centrum Miasta Katowice, Plac przed Muzeum Śląskim.

Partnerami akcji są: Muzeum Śląskie
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
MBP Katowice
śląskie
Kossutha 11, 40-844 Katowice
0322505321
http://www.mbp.katowice.pl
promocja@mbp.katowice.pl

NewsletterOstatnio dodane