Strona główna > Edukacja > Warsztaty

Wewnętrzny głód emocjonalny. „Wciąż potrzebuję tak bardzo!” Analiza bioenergetyczna Lowena
Wewnętrzny głód emocjonalny. „Wciąż potrzebuję tak bardzo!” Analiza bioenergetyczna  Lowena

Cena: od 890zł

Miasto: Olsztyn
Data: 10-10-2019 do 13-10-2019
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO
I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
www.tuiteraz.eu www.u-zrodla.pl

zapraszają 10-13 października 2019 na warsztat

Wewnętrzny głód emocjonalny.
„Wciąż potrzebuję tak bardzo!” Analiza bioenergetyczna Lowena
Prowadzi: Jarosław Józefowicz

Każdy ma potrzeby, trudno ich nie mieć. Czasami jednak zdarza się tak, że chodzimy po świecie z wszechobecnym, uparcie nie dającym się zaspokoić łaknieniem. Coś w środku woła, krzyczy, krzyczy o nakarmienie. Brak sytości, na który nie ma ukojenia, domaga się więcej, wciąż więcej, jeszcze!
Osoba, przeżywająca tego typu proces, zazwyczaj na różne sposoby szuka pokarmu dla swoich tęsknot: angażuje się w nieodpowiednie związki, byleby tylko ktoś był; kupuje za dużo i zbyt drogo, w ekscytacji zakupowej doznając chwilowego zaspokojenia; je za szybko i za dużo, próbując zagłuszyć głód, który wcale nie jest głodem żołądka lecz emocjonalnym. Stara się i daje z siebie nazbyt wiele w nieuświadomionej nadziei, że druga strona za to odpłaci przynajmniej tym samym, a może i bardziej; jest dobra i miła, bez śladu agresji, tyle, że nie w sposób naturalny, a w wyniku lęku, że jej impulsy zostaną ukarane.

To tylko kilka, wybranych z życia przykładów zjawiska; mamy świadomość, że tak wielka potrzeba przejawia się na bardzo wiele jeszcze innych sposobów, jak również, że nie bierze się znikąd - wynika z różnego rodzaju trudnych zubażających doświadczeń, kiedyś na tyle częstych i doniosłych, że z reakcji na sytuację zmieniły się w stały sposób podejścia do życia, ludzi, świata i siebie.

Zapraszam na warsztat wyjazdowy podczas którego będziemy zajmować się naszymi wewnętrznymi głodami i pragnieniami, opiekować się sobą, troszczyć i doświadczać karmienia, tak, aby pustka w środku mogła zostać przeżyta i choć trochę nasycona. Czy to się uda? Możemy mieć nadzieję, jak ktoś celnie powiedział: „Nie możesz dostać wszystkiego, czego potrzebujesz, ale możesz otrzymać o wiele więcej niż kiedykolwiek dostałeś"

Warsztat skierowany jest do osób, które:
• Wydaje im się, że musza zasłużyć, aby ich ktoś lubił i kochał,
• Obawiają się porzucenia,
• Czują się słabe i są tym zawstydzone,
• przeżywają samotność i wyobcowanie,
• skrywają pokłady smutku, lęku i złości,
• biorą na siebie zbyt dużo odpowiedzialności,
• czują się wciąż nienakarmione i nie mogą się nasycić,
• zbyt często wpadają w bierność i wycofanie,
• pragną opieki i wsparcia lub wykazują się nadmierną opiekuńczością,
• mają wielkie plany z których niewiele wynika,
• zaprzeczają swoim potrzebom,
• czują, że należy im się coś od życia, a nie mogą tego otrzymać,
• wpadają w nadmierna zależność wobec innych,
• wszystkich, z którymi ta treść w jakiś sposób rezonuje.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w rozwoju własnym, a praca z ciałem daje dobre efekty również wśród osób „przepracowanych”, uruchamia nowe perspektywy, jest podejściem otwierającym, docierającym głęboko i kojącym.

Praktyki warsztatu obejmują:
• pracę opartą na procesie indywidualnym i grupowym,
• pracę z doświadczeniami psychicznymi, emocjonalnymi,
• pracę z ciałem i oddechem,
• ćwiczenia indywidualne i w grupie,
• relaksację,
• przestrzeń na omawianie doświadczeń.

Co zabrać ze sobą:
• wygodne ubranie, typu dres lub legginsy,
• duży ręcznik,
• matę;
• coś do zapisywania refleksji

O METODZIE, KTÓRE ZOSTANIE WYKORZYSTANA PODCZAS WARSZTATU:
BIOENERGETYKA LOWENA
To metoda pracy z ciałem wywodząca się z tradycji psychoanalitycznej, jednocześnie sięgająca w przeszłość, jak i umożliwiająca pracę nad tym co dzieje się tu i teraz w ciele, pozwala czuć się żywym i doświadczającym, daje dostęp do wglądu i doświadczenia.

Zdaniem Alexandra Lowena, twórcy tej metody, człowiek żyjący w jedności ciała i umysłu doświadcza harmonii – swobodnego przepływu energii życiowej. To jest właśnie to, co nazywa się „życiem pełnią życia”. Wszyscy natrafiamy jednak na przeszkody: blokady w ciele, napięcia. Często jest to prawdziwa zbroja, którą stworzyliśmy, by chronić się przed zranieniami i która oddziela nas od świata. Bioenergetyka może pomóc odzyskać naszą pierwotną naturę – otwartość na miłość, na wszelkie przejawy żywotności. Tak naprawdę chodzi o odzyskanie kontaktu z ciałem. To w nim zapisują się nasze doświadczenia. Ono ujawnia naszą historię – to, jak funkcjonujemy, jak czujemy, myślimy, jak wchodzimy w relacje.

CZYM SĄ ĆWICZENIA LOWENA?
Doświadczeniem, gdzie poprzez ćwiczenia uczymy się siebie na nowo. Zaczniemy od ćwiczeń pogłębiających kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli w pewnym stopniu. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z relacjami, ze stawianiem granic, z wyrażaniem własnych potrzeb. Wszystko to w bezpiecznej atmosferze i wśród ludzi z podobną ciekawością, którzy również szukają lepszego kontaktu ze sobą.

W CZYM MOGĄ POMÓC TAKIE ĆWICZENIA?
Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem możemy stać się pełniejsi, bardziej spójni. Będąc bliżej siebie, lepiej czujemy i rozumiemy to co się w nas dzieje, wzrasta też umiejętność wyrażania tego co czujemy i myślimy. Podczas ćwiczeń możemy dotknąć bieżących konfliktów w życiu, bądź też takich, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją nie wyrażone gdzieś, głęboko w ciele. Ćwiczenia te są też świetne dla osób, które na co dzień czują się zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

PROGRAM WARSZTATU:

10.X (czwartek)
Przyjazd i rejestracja
18.00-19.00 kolacja
20.00-21.00 spotkanie zapoznawczo-organizacyjne

11.X (piątek)
09.00 śniadanie
10.00-13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00-18.30 warsztaty
19.00 kolacja

12.X (sobota)
09.00 śniadanie
10.00- 13.00 warsztaty
13.30 obiad
16.00-18.30 warsztaty
19.00 kolacja

13.X (niedziela)
9.00 śniadanie
10.00- 14.00 warsztaty
14.30 obiad i wyjazd

PRZECIWSKAZANIA DO UDZIAŁU W WARSZTACIE:

Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Proszę o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

Sytuacje uniemożliwiające udział w zajęciach:
• stany psychotyczne
• terapia psychotropowa
• ciąża i okres połogu
• różnego rodzaju stany zapalne i ostre
• padaczka
• jaskra
Sytuacje, kiedy dobrze zachować szczególną ostrożność na siebie:
• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk
• okres karmienia piersią
• stosowanie środków farmakologicznych
• ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w trakcie terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w zajęciach bioenergetycznych.
W zajęciach nie powinny brać udziału pary, członkowie rodziny, ani bliscy znajomi.

PROWADZĄCY: JAROSŁAW JÓZEFOWICZ

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog, facylitator analizy bioenergetycznej.
Rozwojem wewnętrznym zajmuję się od blisko dwudziestu lat. Jestem dyplomowanym psychologiem ipsychoterapeutą, ukończyłem studia na Uniwer-sytecie Warszawskim, kolejne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studia terapeutyczne w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu. Posiadam uprawnienia facylitatora
Analizy Bioenergetycznej uzyskane w szkoleniu akredytowanym przez FSBA (Florida SocietyBioenergetics Analysis). Ukończyłem także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej pod opieką merytoryczną prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza w zakresie programu zatwierdzonego przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Odbywam szkolenie superwizyjne PTPP, posiadam uprawnienia do prowadzenia superwizji indywidualnej pod superwizją. Jestem autorem książki „Życie we śnie. O sposobach nawiązywania kontaktu i metodach pracy z osobami w śpiączce”. Obecnie jestem w szkoleniu superwizyjnym PTPP oraz kontynuuję studia terapeutyczne w bioenergetyce Lowena.

W ramach prywatnej praktyki zajmuję się przypadkami indywidualnymi, prowadzę terapię par i małżeństw, pracuję z dziećmi, rodzinami, grupami, organizacjami. Prowadzę treningi psychologiczne, grupy i warsztaty, zajęcia rozwojowe. W pracy wykorzystuję wiedzę
z dziedziny psychologii klasycznej, psychologii procesu i bioenergetyki Lowena oraz wiedzę seksuologiczną. www.inspirowarszawa.plDATA:
10-13.X.2019

ROZPOCZĘCIE:
10.X. o godz. 18 kolacją (czwartek)

ZAKOŃCZENIE:
13.X. o godz. 14.30 obiadem (niedziela)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:
890 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU:
wyżywienie 70 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)
noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ żywieniowo/ warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 662759576
Jacek Towalski 602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska 606994366

ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki i zadatkuw ciągu tygodnia od zgłoszenia (na dwa oddzielne konta)
3. Brak wpłaty zaliczki za pobyt w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacaćna konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 10-13.X.2019”.

Tu i Teraz Numer konta:
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty
na konto ośrodka!W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.

8. Zadatek za warsztat w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto organizatora warsztatu z opisem „zadatek 10-13.X imię i nazwisko uczestnika”:

HOLIPSYCHE Joanna Barlińska
61 1140 2004 0000 3002 7586 7265
Pozostała część kwoty (690 zł) płatna do 7.X.2019

W przypadku rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu zwracamy zadatek. Przy rezygnacji późniejszej opłata przepada.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


NewsletterOstatnio dodane