Strona główna > Edukacja

Shinrin-Yoku czyli Kąpiel Leśna z okazji Światowego Dnia Zdrowia
Shinrin-Yoku czyli Kąpiel Leśna z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Cena: bezpłatnie

Miasto: Łódź
Data: 07-04-2019
Pora/godzina: od 13:00 do 14:00
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia zapraszamy na „ Kąpiel” do Lasu Łagiewnickiego w dniu 7 kwietnia o godzinie 13.00. Spotykamy się na parkingu „Kaloryfer” przy ulicy Wycieczkowej, (pomiędzy ulicą Wiewiórczą i Nowaka-Jeziorańskiego). Planujemy co najmniej godzinny spacer zgodnie z zaleceniami Shinrin-Yoku (japoński termin, który oznacza „shinrin” to „las”, a „yoku”-„kąpiel”).

Shinrin-Yoku jest oficjalnie uznaną terapią w Japonii i w rzeczywistości jest to ważna część krajowego programu opieki zdrowotnej. Lekarze w Japonii przepisują ją na równi z innymi medykamentami szczególnie dla osób przepracowanych i zestresowanych.

Idąc za przykładem Japończyków zapraszamy do wspólnego praktykowania w Polsce. Zostaw telefon komórkowy w aucie lub domu, w ostateczności wycisz dźwięki. Odłóż wszystkie sprawy na później. Skup uwagę tylko na byciu w tu i teraz. Otwórz zmysły na kontakt z naturą. Zapraszamy do bycia w ciszy podczas co najmniej godzinnego spaceru po lesie. Będziemy wędrować grupą po jak najmniej uczęszczanych ścieżkach czując łączność z naturą, głębszy kontakt ze sobą samą/ ze sobą samym.

Korzyści z tego czasu dla Ciebie:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
- regeneracja
- poczucie większego wewnętrznego spokoju i szczęścia
- niższy poziom stresu
- bardziej sprawny układ odpornościowy
- szybsze wyzdrowienie w przypadku różnych chorób
- większy poziom energii życiowej
- lepsza koncentracja
- wzrost kreatywności
- korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego
- bycie w grupie świadomych ludzi

Badania
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Chiba udowodnili, że już 15-minutowy spacer w lesie spowodował 16-procentowy spadek poziomu kortyzolu, hormonu stresu, 2-procentowy spadek ciśnienia krwi i 4-procentowy spadek tętna w porównaniu z takim samym czasem spędzonym w centrum miasta. Skutki uboczne stresu jak bezsenność, depresja lub wysokie ciśnienie krwi, mogą być wyleczone nie przez podróż do lekarza, ale przez regularne spacery w lesie. Tekst w oparciu o www.rituals.com/pl-pl/mag-rituality-shinrin-yoku-japan.html.

Cały artykuł dostępny na: http://www.fundacjajednosc.com.pl/jak-swiadomy-spacer-w-lesie-moze-cie-uzdrowic-%ef%bb%bf/

Zapraszamy!

GDZIE? Na parkingu „Kaloryfer” przy ulicy Wycieczkowej, (pomiędzy ulicą Wiewiórczą i Nowaka-Jeziorańskiego)
KIEDY? 7 kwietnia (niedziela) o godzinie 13.00 ( zarezerwuj sobie co najmniej godzinę)
UDZIAŁ BEZPŁATNY

Zabierz najbliższych na wspólny medytacyjny spacer w ciszy.
Do zobaczenia :)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Prowadzący / Organizatorzy:

Sebastian Zboiński - jestem praktykującym medytację uczniem, podróżnikiem. Medytując przeszedłem z piętnasto kilogramowym plecakiem i namiotem południowo-zachodnią część Portugalii i Hiszpanii. Jestem otwarty na innych ludzi - doświadczyłem odmienności kulturowych w Jordanii i Maroku poza utartymi szlakami. Trzymam energię obecności i miłości podczas wspólnego praktykowania. Pomagam w organizacji warsztatów i akcji podnoszących świadomość społeczną np. „Patrzenie w Oczy” na ulicy Piotrkowskiej. Działam w fundacji Jedność od września 2018 roku.

Agnieszka Czubak - jestem uczniem, praktykiem i nauczycielem budzenia świadomości. W życiu i pracy czerpię energię i inspirację z medytacji ekspresyjnych, siedzenia w ciszy, praktykowania elementów Ruchu Autentycznego, miłości do prawdy, słuchania satsangów Adyashantiego, Patrycji Próchnik, celebracji życia, masażu w obecności, który lubię zarówno dawać jak i brać, spacerów, rytuałów, palenia ognia, bliskich i głębokich relacji z przebudzonymi i budzącymi się ludźmi, niesamowitej nauki jaką było dla mnie towarzyszenie w odchodzeniu śp. Mirko Fernandez Sanchez. Od 2007 roku interesuje się rozwojem osobistym, a od 2011 r. prowadzę warsztaty budzenia świadomości przez ciało. Jestem absolwentką Ruchu Autentycznego (kurs certyfikowany przez Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, Wielka Brytania). Brałam też udział w warsztatach i wykładach TantraLove (od wielu lat asystuje w warsztatach dla par i singli u Zosi i Dawida Rzepeckich). Prowadziłam szkolenia „Choreoterapia” we współpracy z Ośrodkiem Psychoterapii Behawioralnej „Sukces” oraz BeCreative. Realizowałam projekt „Moda na ~ruch~relaks w pracy” np. w firmach: T-Mobile, Pelion, Fujitsu i Sandoz oraz innych – z Łódzkiego Forum HR Biznesu. Od sierpnia 2018 roku jestem prezesem fundacji Jedność.

Źródło filmu: https://www.youtube.com/watch?v=CcZkvXYevU8&fbclid=IwAR3WBxxgiVU2uwOorDuI6Z_mNNzDvjEwPRSYjiYPQbeOGaJ3Atk2TTaE1lA
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Agnieszka Czubak
łódzkie
, Łódź
510774727
http://www.fundacjajednosc.com.pl/kalendarz/?cid=my-calendar&mc_id=24
fun.jednosc@gmail.com

Newsletter



Ostatnio dodane