Strona główna > Muzyka > Koncerty

Koncert piosenek Jonasza Kofty"Idź swoją drogą"
koncert piosenek Jonasza Kofty

Cena: 40zł

Miasto: Opole
Data: 27-01-2019
Pora/godzina: 18:00
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Wystapią:
Nula Stankiewicz - śpiew
Janusz Strobel - gitara klasyczna, aranżacje
Jerzy Małek - trąbka
Paweł Pańta - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja.

Koncert został zainspirowany 30. rocznicą śmierci wspaniałego Poety, Jonasza Kofty.
W koncercie zabrzmią utwory m.in. Włodzimierza Nahornego ("Jej portret"), Janusza Strobla ("Księżyc w nowiu", "Piosenka o czasie przeszłym niedokonanym", "Trzeba marzyć"), Andrzeja Korzyńskiego ("Do łezki łezka"), Jana Pietrzaka ("Pamiętajcie o ogrodach"), a także piosenki, które Jonasz Kofta napisał do muzyki Baden Powella ("Samba trawy"), A. C. Jobima ("Samba na jedną nutę), Antonio Lauro ("Walc szczęście").
Pozamuzyczną wartością koncertu jest prezentacja pomiędzy piosenkami materiałów archiwalnych, radiowych i telewizyjnych, a także rękopisów i zdjęć Poety.
Patronat nad koncertem objęła Fundacja im. Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach", zaś Patronem Medialnym wydarzenia jest Polskie Radio RDC.

„Idź swoją drogą”, czyli piosenki Jonasza Kofty. Po ogromnym sukcesie płytowym i koncertowym programu „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej, przyszedł czas na piosenki Jonasza Kofty. „Idź swoją drogą” to nowy koncert złożony z piosenek Jonasza Kofty, do którego powstania zainspirowała Nulę Stankiewicz 30. rocznica śmierci Poety. Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które Nula wybrała do tego koncertu. Znajdują się w nim, poza kompozycjami Strobla, Nahornego, Korzyńskiego, Pietrzaka, Lobosa, Lauro, również utwory wywodzące się z kręgu kultury latynoamerykańskiej. Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. W „Idź swoją drogą” usłyszycie zatem: Janusza Strobla, Pawła Pańtę, Cezarego Konrada, Jerzego Małka.
To piękny koncert.
Pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.
W koncercie wykorzystane są archiwalne materiały filmowe i radiowe, w których słyszymy samego Poetę, a slajdy z Jego rękopisami i zdjęciami tworzą dodatkowy walor tego wydarzenia.
To wszystko stwarza atmosferę, jak gdyby sam Poeta współtworzył koncert.

Koncert na pogodę i niepogodę.
Na smutki i radości.
Na karnawał i po karnawale.
Bo, jak mawiał Kofta:
„Uśmiechnij się. Jutro będzie za późno!”…
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Filharmonia Opolska
opolskie
Krakowska 24, 45-075 Opole
774423286
http://www.filharmonia.opole.pl/
b.siwicka@filharmonia.opole.pl

NewsletterOstatnio dodane