Strona główna > Różności > Warsztaty

Biodanza. Ruch - muzyka - emocje - głos. Wytańcz swoje życie - intensywne bycie tu i teraz (Nowe Kawkowo)
Biodanza. Ruch - muzyka - emocje - głos. Wytańcz swoje życie - intensywne bycie tu i teraz (Nowe Kawkowo)

Cena: od 600zł

Miasto: Olsztyn
Data: 07-12-2018 do 09-12-2018
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Biodanza System Rolando Toro to system ruchu mający na celu integrację i rozwój osobisty oraz połączenie z życiem i z jego wszystkimi formami wyrazu. Jest oparty na uniwersalnych prawach, które mają na celu ochronę życia i zdrowy rozwój człowieka.

Biodanza SRT to metoda która pracuje na potencjale ludzkim. Wykorzystuje metodę autorską jej twórcy, prof. Rolando Toro i poprzez specjalnie stworzone ćwiczenia, specjalnie dobraną muzykę i spotkania, które zachodzą pomiędzy uczestnikami zajęć stymuluje silne strony każdego uczestnika zajęć. Bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, pokazując je, dając im wartość i możliwość ekspresji.

„Gdy nasze komórki zaczynają rezonować z muzyką i wchodzimy w subtelny kontakt z drugą osobą, otwierają się możliwości poczucia i rozpoznania emocji, do których trudno dotrzeć w codziennym życiu. Pojawia się radość płynąca z życia i poczucie, że jesteśmy jego częścią. Łączymy się z naszą subtelna intymnością, która rozpływa się po naszym ciele i wzmacnia naszą tożsamość”.

BIODANZA TO RUCH ORAZ… DŹWIĘK!
Głos to archaiczna forma ekspresji, tak samo naturalna jak ruch. Łącząc się z naszym naturalnym dźwiękiem wzmocnimy uwrażliwienie się na impulsy płynące z życia, na emocje które się w nas pojawiają i wypływają z nas samych jak i z kontaktu w jaki wchodzimy z innymi osobami. Wykorzystamy nasz głos, rozumiany jako naturalny dźwięk wypływający z naszego wnętrza razem z wydechem, który wie o nas wszystko.
W czasie zajęć w rytm specjalnie dobranej muzyki będziemy tańczyć w kręgu, sami, w parach w grupie, wykorzystamy melodie aby połączyć się z harmonią. Każde ćwiczenie jest przedstawione i wyjaśnione przez prowadzącą i będzie służyć coraz większemu uwrażliwieniu się na naszą witalność (impuls witalny, chęć do życia), seksualność (rozpoznanie przyjemności które niesie ze sobą życie), emocjonalność (poczucie że jestem częścią rodzaju ludzkiego), transcendencyjność (połączenie z naturą i z jej formami przekazu), kreatywność (zaproszenie do tworzenia nowych form egzystencji).

Efekty Biodanzy są widoczne i odczuwalne w codziennym życiu. Dzięki ćwiczeniom i praktyce czujemy się radośniejsi, chętniej podejmujemy nowe wyzwania i szukamy nowych rozwiązań. Łatwiej też wchodzimy w kontakt z innymi osobami i słuchamy swoich potrzeb.
Nad efektami tej metody prowadzone są badania naukowe (miedzy innymi w takich obszarach jak: stres, choroby demencyjne, opóźnienie procesów starzenia, podniesienie odporności, choroby onkologiczne), na całym świecie, na różnych grupach regularnie ćwiczących Biodanzę.
Praktykujący Biodanzę już od pierwszych zajęć zauważają przypływ witalności, lepsze wsłuchanie w siebie i w drugiego człowieka. Czują się spełnieni, odczuwają harmonię i są bardziej świadomi.
Poprzez ekspresyjny ruch, specjalnie dobraną muzykę i spotkania w grupie wchodzimy w proces, który powoduje zmiany zarówno na poziomie fizjologicznym jak i psychologicznym. Biodanza pełni również funkcję zapobiegawczą, ponieważ jest w stanie przechwycić sygnały z ciała, które pomagają utrzymać organizm w zdrowej homeostazie.

Co daje systematyczne uczestnictwo w zajęciach Biodanzy?
• odnalezienie naturalnych rytmów i poczucie, że się żyje pełną piersią
• możliwość bycia sobą i życia w zgodzie z samym sobą
• lepsze kontakty międzyludzkie, łatwiejsze nawiązywanie nowych przyjaźni
• zwiększenie wrażliwości na język mowy ciała, lepszy odbiór samego siebie
• poprawienie humoru i ogólnego stanu psychicznego
• uwolnienie kreatywności oraz łatwiejszą ekspresję afektywną
• zdolność odnajdywania nowych motywacji w życiu

Harmonogram zajęć:

PIĄTEK
• 18:00 Kolacja
• 20:00 Wprowadzenie do warsztatów, zapoznanie z metodą i procesem. Część teoretyczna oraz praktyczna w ruchu

SOBOTA:
• 9:00 Śniadanie
• 10:00 Rozpoznanie empatyczne, podzielenie się emocją, część teoretyczna
• 11:00 Sesja BIODANZY w ruchu
• 13:30 Obiad
• 16:00 Sesja BIODANZY w ruchu
• 18:00 Kolacja
• 20:00 Dzielenie się doświadczeniami, krótkie zajęcia w ruchu

NIEDZIELA:
• 9:00 Śniadanie
• 10:00 Rozpoznanie empatyczne, podzielenie się emocją, część teoretyczna
• 11:00 Sesja BIODANZY w ruchu
• 13:00 Podsumowanie warsztatu
• 14:00 Obiad

Aby praktykować Biodanzę nie jest konieczna umiejętność tańca ani zdolności ruchowe.

Do ćwiczeń zaleca się wygodne i lekkie ubranie sportowe.
Ćwiczy się na boso lub w skarpetkach.

________________________________________
SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN: 7 - 9.12.2018

ROZPOCZĘCIE 7.12 (piątek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 9.12 (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
• 600 zł + koszty pobytu i wyżywienia

CENA POBYTU
• Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
• Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
• Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
• Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
• Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
• Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 7-9.XII.2018”.
6. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka! W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
7. Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA: BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
________________________________________
PROWADZĄCY

Agnieszka Sut
Certyfikowana Trenerka Biodanzy Systemu Rolando Toro. Z Biodanzą związana od 2001 roku. Prowadzi regularne zajęcia w Polsce i we Włoszech z osobami dorosłymi, dziećmi i seniorami. Uzyskała kwalifikację nauczyciela Biodanzy uczęszczając do Szkoły Biodanzy w Padwie i Centro Studi Biodanza w Bolonii, oraz ciągle podnosząc swoje kwalifikacje poprzez udział w dodatkowych kursach i specjalizacjach.

Posiada specjalizacje w następujących dziedzinach: Biodanza w miejscu pracy (dla firm i zakładów pracy), Biodanzy dla dzieci i młodzieży, Biodanza głos i instrumenty perkusyjne, Biodanza wodna, Biodanza i Geriatria. Zafascynowana pracą z głosem rozumianym jako naturalny dźwięk, który jest częścią naszej osobowości i intymności. Głos połączony z ruchem w metodzie Biodanzy dociera do pancerzy w ciele, pomaga je rozpoznać i połączyć nas ze świadomością istnienia.

www.biodanza.com.pl
www.facebook.com/pg/biodanzapolskaagnieszkasut/
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo

http://tuiteraz.eu
marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane