Strona główna > Kultura > Warsztaty

Lekcje malarstwa
lekcje malarstwa
lekcje malarstwa lekcje malarstwa lekcje malarstwa

Cena: 40zł

Miasto: Warszawa
Data: wtorek, środa, czwartek
Pora/godzina: od 11:00 do 12:30
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Zajęcia skierowane są do osób chcących rozwijać swoje pasje (w każdym wieku). Nauka odbywa się w - mającej otwarty charakter - pracowni artysty.
Grupy 5-osobowe spotykają się w pracowni SURREAL (Konserwacji i Kopii Dzieł Sztuki), mieszczącej się w dzielnicy Wesoła, os. Stara Miłosna, przy ul. Zdrojowej 23. Uczestnicy zajęć plastycznych uczą się technik (edukacja od strony warsztatowej)

Ze względu na użyte spoiwo (tzn. medium do rozcieńczania farb) poznają:
-Malarstwo olejne (olejne, olejno-żywiczne, czyli różne rodzaje werniksów)
-Malarstwo temperowe (jajowe, przy użyciu pigmentów w proszku, gdzie spoiwem jest żółtko jaja kurzego) – technika znana w malarstwie
sakralnym Średniowiecza
-Malarstwo akrylowe (wodne)
-Malarstwo akwarelowe (wodne)

Ze względu na użyte podobrazia malują na:
-blejtramie
-tekturze
-papierze
-desce
-szkle

W ramach zajęć uczestnicy uczą się także:
-jak przygotować podłoże (grunt) pod złocenia, poznają trudną sztukę złotnictwa,
-jak wykonać formę silikonową (np. fragmentu płaskorzeźby), aby potem z niej zrobić odlew gipsowy,
-jak patynować powierzchnię malowidła, czy złocenia,
-jak malować impastami, a jak laserunkowo,
-jak namalować szkło, a jak draperię
-jakim weniksem pokryć poszczególne malowidła, itp

Wszystkie materiały do zajęć zapewnia pracownia. Cena obejmuje 1,5 godz zajęcia.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Kto: bożena, Kiedy: 2010-04-10 17:00:52
Chodzę na zajęcia do pracowni p.Marii Surawskiej od kilku miesięcy.Panuje tam wspaniała ,twórcza atmosfera.Pani Maria jest cudowną osobą, ciepłą,miłą, która udostępnia nam wszystkie materiały potrzebne do zajęć i przebywając cały czas z nami, uczy wszystkiego od podstaw.Nasze tworzenie w pracowni jest pełne skupienia, a jednocześnie to doskonały relaks i oderwanie od rzeczywistości.Wykonane prace wystawiamy na lokalnych wernisażach. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą spróbować swoich sił w malarstwie i spędzić cudownie czas!
 
Kto: Basia, Kiedy: 2010-04-15 12:34:29
Jak pamiętam, zawsze marzyłam o tym, aby spróbować swoich sił w rysunku i malarstwie, ale zawsze coś w tym przeszkadzało, a głównie to brak czasu. Teraz jestem emerytką i choć nadal zajętą i to zawodowo, to jednak przyszła ta pora, aby zrealizować wreszcie marzenia. I miałam to szczęście, bo trafiłam na zajęcia do wspaniałej Pani Marii Surawskiej, które prowadzi w swojej pracowni SURREAL w Starej Miłośnie. Jest kilka grup uczestników tych zajęć (po 3-5 osób). Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i za każdym razem są to inne zajęcia, gdyż celem ich jest zapoznanie nas amatorów z różnymi technikami malarskimi i na różnych podłożach. Ja w zasadzie z większością tych technik spotykam się po raz pierwszy. Pani Maria jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a my „adepci sztuki” pod Jej fachowym okiem uczymy się, rozwijamy, potwierdzamy w większym lub mniejszym stopniu swoje zdolności artystyczne… A przede wszystkim jest to czas tylko dla siebie, dla swoich zainteresowań, swojej pasji, spędzany w nadzwyczaj miłej, pogodnej i relaksującej atmosferze, którą wprowadza Pani Maria… Są to spotkania, na które ja osobiście bardzo czekam i czasami się nawet dziwię, że prace, które tam wykonuję, podobają się nie tylko mnie – ich autorce, ale i innym… ale to już w dużej mierze zasługa Naszej Pani Marii… A więc, zachęcam wszystkich, którzy chcieliby zrealizować swoje marzenia w dziedzinie malarstwa, aby po prostu PRZYSZLI DO PRACOWNI SURREAL, jak to ja zrobiłam przed kilku miesiącami!!!
 
Dane kontaktowe:
SURREAL Maria Surawska
mazowieckie
Zdrojowa 23, 05-077 Warszawa-Wesoła
502 276 317
http://www.surreal.com.pl
pracownia@surreal.com.pl

NewsletterOstatnio dodane