Strona główna > Muzyka > Koncerty

Poezja flamenco
Poezja flamenco

Cena: 40zł

Miasto: Opole
Data: 11-02-2018
Pora/godzina: 18:00
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

„Flamenco jest głębsze niż wszystkie studnie i morza otaczające świat. Jest prawie nieskończone. Krzyżuje się z cmentarzem lat i dolegliwościami wysuszających wiatrów. Przychodzi z pierwszym szlochem i pierwszym pocałunkiem.” Tak pisał o flamenco Federcio García Lorca - poeta, dramaturg, muzyk i rysownik. Określał flamenco jako rytualny taniec ognia i wody, pełen dumy i dzikości, wyrażający szaleństwo i pragnienie.
To właśnie te emocje będą głównymi bohaterami podczas koncertu Poezja w rytmie Flamenco w wykonaniu krakowskich artystów flamenco. Oprócz tradycyjnych stylów flamenco pojawią się legendarne poematy flamenco takie jak Verde czy Leyenda del Tiempo, oraz flamencowe interpretacje poezji Juliana Tuwima.
Magdalena Lechowska, Kaja Będkowska-Klar oraz Wiola Bednarczyk rozpoczęły stałą współpracę w październiku 2017r. Ich ponad 15 letnie doświadczenie, pasja i charyzma sceniczna sprawiają, że publiczność może poczuć prawdziwą magię flamenco! Wraz z nimi występują niezwykle utalentowani muzycy: Kuba Bachleda na gitarze oraz Łukasz Kurzydło na cajonie.


Magdalena Lechowska - polska wokalistka o latynoskiej duszy, urodziła się w Krakowie ale dorastała w Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Jej południowe pochodzenie sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać niepowtarzalny andaluzyjski temperament śpiewu flamenco.
Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole "Carmen de las cuevas" a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez. W Polsce doskonaliła swój warsztat u José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział także w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrondo oraz Irene Alvarez. W latach 2001-2017 była główną wokalistką zespołu flamenco Aire Andaluz. Jej wyczucie i charyzma w śpiewie flamenco zostały wielokrotnie uznane przez jej hiszpańskich nauczycieli oraz hiszpańską publiczność.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Filharmonia Opolska
opolskie
Krakowska 24, 45-075 Opole
774423286
http://www.filharmonia.opole.pl
b.siwicka@filharmonia.opole.pl

NewsletterOstatnio dodane