Strona główna > Różności > Warsztaty

Joga i hormony czyli o płodności prawie wszystko.
Joga i hormony czyli o płodności prawie wszystko.

Cena: od 300zł

Miasto: Olsztyn
Data: 19-01-2018 do 21-01-2018
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Trzygodzinny warsztat dietetyki hormonalnej „O płodności prawie wszystko”, na który zaprasza terapeutka żywieniowa specjalizująca się w leczeniu zaburzeń hormonalnych kobiet:

„Badania naukowe wreszcie to potwierdziły - to, co jemy determinuje naszą płodność! Wystarczy więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych w naszej diecie, jak donosi badanie przeprowadzone przez Harvard School of Public Health i szanse na pozytywny wynik in vitro mogą się zwiększyć nawet o 3 razy. Nadmiar kawy z kolei może zredukować te szanse nawet o połowę.”

Płodność to jednak znacznie więcej niż pragnienie bycia mamą. To źródło kobiecej energii witalnej, z której obfitości każdego dnia mogłabyś korzystać. Kobietom, z którymi pracuję zwykle jej brakuje. Dlatego też warto zadbać o nią, nawet jeśli nie myślisz o macierzyństwie.


Ten wykład jest dla Ciebie jeśli:

Masz 20, 30 albo nieco ponad 40 lat,
W przeszłości być może stosowałaś pigułkę hormonalną z powodu nieregularnego cyklu,
Cierpisz na zespół policystycznych jajników,
PMS-y i ich charakterystyczne symptomy - zirytowanie, bóle piersi, gromadzenie wody, depresja - są Tobie bardzo dobrze znane,
Stwierdzono u Ciebie początki endometriozy albo skłonność do mięśniaków/torbieli,
Twoja mama lub inne kobiety w Twojej rodzinie cierpią na mięśniaki, torbiele, endometriozę bądź nawet przeszły histerektomię,
Cierpisz na problemy gastryczne albo problemy ze skórą,
Zmagasz się z niedoczynnością tarczycy (także Hashimoto)
W trakcie spotkania dowiesz się:

Brak jakich składników odżywczych może przeszkodzić zdrowemu rozwojowi Twojej komórki jajowej i jak wprowadzić je do Twojej diety
Jakie badania mogą pozwolić Tobie dotrzeć do przyczyn problemów z płodnością włączając mutacje genetyczne, które za nimi stoją
W jaki sposób wspomóc naturalną równowagę estrogenu i progesteronu i tym samym uniknąć PMS- u
W jaki sposób efektywnie eliminować hormony, których możesz mieć zbyt dużo
Co zrobić jeśli za Twoją niepłodnością stoją Hashimoto, PCOS lub endometrioza i wiele wiele więcej...”
Do tego aż 9 h jogi koncentrującej się na przywróceniu równowagi hormonalnej kobiecego organizmu poprzez, z jednej strony, łagodzenie niszczących skutków chronicznego stresu i napięć wynikających z utrzymywanej przez lata wadliwej postawy ciała, a z drugiej strony, pobudzenie ośrodków odpowiedzialnych za właściwą gospodarkę hormonalną.

Mindful Yin Yoga®

to bardzo popularna w USA i Wielkiej Brytanii metoda jogi wywodząca się z technik jogi taoistycznej zakorzenionej w medycynie chińskiej. Jej celem jest głębokie otwieranie stawów oraz praca z siecią powięzi. Energetycznie koncentruje się na odblokowywaniu meridianów (kanałów energetycznych). W pozycjach yin jogi przebywa się od jednej do pięciu minut wyciszając napięcie mięśni (charakterystyczne dla praktyki w stylu yang) i pracując siłą grawitacji i ciężaru ciała, aby uzyskać otwieranie ciała i rozciąganie tkanek na głębszym poziomie (yin). Na Zachodzie metoda ta została wzbogacona o techniki świadomego oddychania oraz Mindfulness (praktyki uważności).

Yin yoga jest szczególnie wartościową praktyką dla kobiet, ponieważ nie obciążając organizmu usuwa napięcia głownie z dolnej części ciała i uwalnia właściwy przepływ krwi i limfy w obszarze miednicy naturalnie stymulując ten obszar do oczyszczania i zrównoważonej pracy.

Restorative Yoga® według Judith Hanson Lasater

to metoda, która pozwala oczyścić ciało z głęboko utrwalonych napięć tym samym uwalniając energię, którą te właśnie miejsca nieustannie pochłaniały. Zakorzenione napięcia w ciele pracują podobnie do ukrytego zwarcia w danym układzie elektrycznym powodując szybsze zużycie energii, ospałość, chroniczne zmęczenie. Łącznikiem między obszarami napięć, a umysłem jest układ nerwowy. Wpływając za pomocą jogi regeneracyjnej na układ nerwowy uwalniamy ciało z napięć i jednocześnie wpływamy na umysł. W pozycjach jogi regeneracyjnej przebywa się od 7 do 20 minut w głębokiej ciszy, cieple i bezruchu, z przykrytymi oczami. W zależności od pozycji ciało jest podparte w taki sposób, aby poza głębokim relaksem inicjować również intensywną regeneracja wybranych organów wewnętrznych np. serca, wątroby, nerek, czy narządów dolnego brzucha.

W czasie warsztatów skoncentrujemy się na szczególnie na pozycjach odżywiających dolny brzuch oraz łagodnych pozycjach odwróconych, w których serce jest wyżej niż głowa, aby stymulować przysadkę, czyli samo centrum sterowania układu hormonalnego.

DLA KOGO:

Dla wszystkich Pań. Również dla tych, które nigdy nie ćwiczyły jogi.
PLAN ZAJĘĆ:

Piątek:

18.30 delikatna joga na rozruch
20.30 wegetariańska kolacja
Sobota:

8:30 lekkie śniadanie
9:30 świadomy oddech, praktyka uważności (medytacja), Mindful Yin Yoga dla miednicy
13:00 wegetariański obiad
15.00 – 18.00 warsztat z dietetyki hormonalnej "O PŁODNOŚCI PRAWIE WSZYSTKO"
18.30 Restorative Yoga® | pozycje obniżające kortyzol, stymulujące przysadkę i narządy dolnego brzucha
20.00 kolacja wegetariańska
Niedziela:

9.00 lekkie śniadanie
10:00 świadomy oddech, praktyka uważności (medytacja), Mindful Yin Yoga dla miednicy
13:00 wegetariański obiad

SZCZEGÓŁY WARSZTATU

TERMIN:
19 - 21.01.2018

ROZPOCZĘCIE 19.I (piątek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 21.I (niedziela), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
300 zł warsztat jogi i żywienioterapii, czyli:
- 9 h jogi z certyfikowaną nauczycielką z wieloletnim doświadczeniem
- 3 h warsztat dietetyki hormonalnej z terapeutką żywieniową

CENA POBYTU
Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

ZAPISY:
Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
Zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 19-21.I.2018”.

Tu i Teraz
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW

PROWADZĄCY


Rybińska Krystyna

Z wykształcenia filozof. Praktykować jogę zaczęła na studiach podążając tropem tradycji wschodu, w których rozwój wewnętrzny jest zintegrowany z pracą z ciałem. Nieprzerwanie uczy jogi od 2008 roku.

Podstawy techniczne zdobyła na trzyletnim kursie nauczycielskim u Jurka Jaguckiego w metodzie IYENGARA. Zafascynowana introspekcyjnym i medytacyjnym aspektem płynnej i dynamicznej praktyki jogi połączonej z oddechem w 2016 roku odbyła intensywne miesięczne szkolenie nauczycielskie w metodzie ASHTANGA VINYASA YOGA w Dharamsali w Indiach.

Pogłębiając wiedzę na temat treningu uważności (Mindfulness) i pracy z powięziami ukończyła szkolenie nauczycielskie w metodzie MINDFUL YIN YOGA pod okiem Kathy Ward w Hiszpanii. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Allaince USA oraz drugą nauczycielką w Polsce posiadającą certyfikat ADVANCED RETORATIVE YOGA TRAINER® od Judith Hanson Lasater, który upoważnia do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych.

W czasie wolnym pisze o filozofii oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda i portalu Yogi Times. Wierzy, że joga pomaga odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Julita Kordońska.

Również filozofka i zarazem terapeutka żywieniowa specjalizująca się̨ w zaburzeniach hormonalnych kobiet. swoje szlify zawodowe zdobywała studiując w Institute for Optimal Nutrition w Londynie, gdzie spędziła ostatnie 13 lat.

Julita pomaga oswoić kobiecą biologię, sprowadza zapomniane libido, wspiera płodność́ i łagodzi symptomy menopauzy. Nie są jej obce choroba Hashimoto czy policystyczne jajniki. W swoim podejściu w równym stopniu opiera się na wynikach badań naukowych, jak i wiedzy dawnych kultur.

Poszukuje rozwiązań́, które biorą̨ pod uwagę̨ naszą biologiczną indywidualność́. Zawsze odwołuje się do jedzenia i stylu życia. Uwielbia gotować́ i uparcie eksperymentuje na znajomych, niestrudzenie ich edukując, często wbrew ich nieskrywanemu sprzeciwowi.

Prywatnie mama 6-letniej Zoi.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo


marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane