Strona główna > Edukacja > Warsztaty

Kobiecy detox – Joga i hormony. Warsztat jogi oraz dietetyki hormonalnej.
Kobiecy detox – Joga i hormony.  Warsztat jogi oraz dietetyki hormonalnej.

Cena: od 300zł

Miasto: Olsztyn
Data: 29-09-2017 do 01-10-2017
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Zapraszamy na warsztat łączący jogę (Mindful Yin Yoga® i Restorative Yoga®) oraz dietetykę żywieniową i hormonalną. W programie 9 godz. jogi i 3 godz. warsztatu z dietetyki hormonanej !!!
Podczas zajęć nie tylko zrozumiesz w jaki sposób Twoja wątroba i nerki codziennie odtruwają Twoją biologię ale także dowiesz się jak sensownie wspierać ten proces. A wszystko to przy pomocy składników dostępnych w Twojej własnej kuchni!

Dodatkowo poznasz asany jogi koncentrującej się na stymulowaniu zdrowego oczyszczania organizmu poprzez usprawnienie metabolizmu, regenerowanie wątroby i równoważenie pracy trzustki. Proponujemy specjalną jogę wspierającą procesy odnowy i detoksu:

Mindful Yin Yoga®
to bardzo popularna w USA i Wielkiej Brytanii metoda jogi wywodząca się z technik jogi taoistycznej zakorzenionej w medycynie chińskiej. Jej celem jest głębokie otwieranie stawów oraz praca z siecią powięzi. Energetycznie koncentruje się na odblokowywaniu meridianów (kanałów energetycznych). W pozycjach yin jogi przebywa się od jednej do pięciu minut wyciszając napięcie mięśni (charakterystyczne dla praktyki w stylu yang) i pracując siłą grawitacji i ciężaru ciała, aby uzyskać otwieranie ciała i rozciąganie tkanek na głębszym poziomie (yin). Na Zachodzie metoda ta została wzbogacona o techniki świadomego oddychania oraz Mindfulness (praktyki uważności).


Restorative Yoga® według Judith Hanson Lasater
to metoda, która pozwala oczyścić ciało z głęboko utrwalonych napięć tym samym uwalniając energię, którą te właśnie miejsca nieustannie pochłaniały. Zakorzenione napięcia w ciele pracują podobnie do ukrytego zwarcia w danym układzie elektrycznym powodując szybsze zużycie energii, ospałość, chroniczne zmęczenie. Łącznikiem między obszarami napięć, a umysłem jest układ nerwowy. Wpływając za pomocą jogi regeneracynej na układ nerwowy uwalniamy ciało z napięć i jednocześnie wpływamy na umysł. W pozycjach jogi regeneracyjnej przebywa się od 7 do 20 minut w głębokiej ciszy, cieple i bezruchu, z przykrytymi oczami. W zależności od pozycji ciało jest podparte w taki sposób, aby poza głębokim relaksem inicjować również intensywną regeneracja wybranych organów wewnętrznych np. serca, wątroby, nerek, czy narządów dolnego brzucha.Kiedy nadchodzi jesień, detoks, wydaje się atrakcyjnym pomysłem, prawda?
Kusząc obrazami wewnętrznego oczyszczenia proponuje szybkie odkupienie naszych codzienny wyborów, czy to w kwestii nadmiaru kawy czy weekendowego kaca. Dodatkowa obietnica szybkiej utraty nadmiernych kilogramów, piękniejszej skóry i włosów, czyni z detoksu niewątpliwie lukratywną propozycję.

Niejedna z nas, jednak, tzw. detoks przeszła i...nic
Detoks bowiem to nie nagłe weekendowe przykręcenie kurka przyjemnościom i mocne zaciśnięcie szczęk lecz proces zachodzący w naszych ciałach czy tego chcemy czy nie. I jak każdy proces tak i on może zachodzić optymalnie albo się ociągać niczym krnąbrny dzieciak.

Jeśli cierpisz na :

• bolesne lub nieregularne miesiączki,
• uderzenia gorąca i nocne pocenie się,
• często gwałtowne wahania nastrojów czy nagłe ataki niepokoju,
• mięśniaki, torbiele czy endometriozę,
• wałeczki tłuszczu na biodrach, udach i pod linią stanika,
• zmęczenie i wyczerpanie,
• trądzik czy egzemy.

To jest to warsztat dla Ciebie!


DLA KOGO
Dla wszystkich Pań. Również dla tych, które nigdy nie ćwiczyły jogi.

PLAN ZAJĘĆ:

Piątek:
18.30 Joga | pozycje poprawiające wydalanie
20.30 Wegetariańska kolacja
Sobota:
8:30 Lekkie śniadanie
9:30 Joga | pozycje stymulujące oczyszczanie i pracę narządów przewodu pokarmowego
Mindful Yin Yoga | pozycje odblokowujące meridiany: żołądka, jelita grubego i jelita cienkiego
12:00 Wegetariański obiad
---przerwa na spacer ----
15.00 – 18.00 Warsztat z dietetyki hormonalnej "DETOKS I HORMONY, czyli o tym jak podrasować wątrobę i trzustkę"
18.30 Restorative Yoga® | pozycje regenerujące wątrobę i poprawiające krążenie limfy
20.00 Kolacja Wegetariańska
Niedziela:
9.00 Lekkie śniadanie
10:00 Joga | pozycje regulujące prace wątroby i poziom insuliny
Mindful Yin Yoga | pozycje odblokowujące meridiany: wątroby, pęcherzyka żółciowego oraz śledziony/trzustki
14:00 Wegetariański obiad

PROWADZĄCE

KRYSTYNA RYBIŃSKA

Z wykształcenia filozof. Praktykować jogę zaczęła na studiach podążając tropem tradycji wschodu, w których rozwój wewnętrzny jest zintegrowany z pracą z ciałem. Nieprzerwanie uczy jogi od 2008 roku. Podstawy techniczne zdobyła na trzyletnim kursie nauczycielskim u Jurka Jaguckiego w metodzie IYENGARA. Zafascynowana introspekcyjnym i medytacyjnym aspektem płynnej i dynamicznej praktyki jogi połączonej z oddechem w 2016 roku odbyła intensywne miesięczne szkolenie nauczycielskie w metodzie ASHTANGA VINYASA YOGA w Dharamsali w Indiach. Pogłębiając wiedzę na temat treningu uważności (Mindfulness) i pracy z powięziami ukończyła szkolenie nauczycielskie w metodzie MINDFUL YIN YOGA pod okiem Kathy Ward w Hiszpanii. Jest nauczycielką certyfikowaną przez Yoga Allaince USA oraz drugą nauczycielką w Polsce posiadającą certyfikat ADVANCED RETORATIVE YOGA TRAINER® od Judith Hanson Lasater, który upoważnia do stosowania jogi regeneracyjnej w celach terapeutycznych. W czasie wolnym pisze o filozofii oraz o jodze dla magazynu Yoga & Ayurveda i portalu Yogi Times. Wierzy, że joga pomaga odbudować głęboki, autentyczny związek zarówno ze światem zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

JULITA KORDOŃSKA.
Również filozofka i zarazem terapeutka żywieniowa specjalizująca się̨ w zaburzeniach hormonalnych kobiet. swoje szlify zawodowe zdobywała studiując w Institute for Optimal Nutrition w Londynie, gdzie spędziła ostatnie 13 lat. Julita pomaga oswoić kobiecą biologię, sprowadza zapomniane libido, wspiera płodność́ i łagodzi symptomy menopauzy. Nie są jej obce choroba Hashimoto czy policystyczne jajniki. W swoim podejściu w równym stopniu opiera się na wynikach badań naukowych, jak i wiedzy dawnych kultur. Poszukuje rozwiązań́, które biorą̨ pod uwagę̨ naszą biologiczną indywidualność́. Zawsze odwołuje się do jedzenia i stylu życia. Uwielbia gotować́ i uparcie eksperymentuje na znajomych, niestrudzenie ich edukując, często wbrew ich nieskrywanemu sprzeciwowi. Prywatnie mama 6-letniej Zoi.


DATA: 29.IX-1.X. 2017
ROZPOCZĘCIE: 29.IX. o godz. 18.30 zajęcia jogi (piątek)
ZAKOŃCZENIE: 1.X o godz. 14 po obiedzie (niedziela)
MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe
Kawkowo www.tuiteraz.eu
CENA WARSZTATU: 300 zł warsztat jogi i żywienioterapii, czyli:
- 9 h jogi z certyfikowaną nauczycielką
- 3 h warsztat dietetyki hormonalnej z terapeutką żywieniową
(z degustacją)
- materiały ze wskazówkami żywieniowymi oraz asanami do
praktyki w domu

CENA POBYTU: wyżywienie 65 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)
noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc
UWAGA: ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,
biuro: 0662759576
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,


ZAPISY:
1. konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4. zaliczkę za pobyt w wysokości 150 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 29.IX-1.X.2017”.
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
784404555

marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane