Strona główna > Różności > Warsztaty

Warsztat dla par – odnajdź sens waszego związku – „Ja + Ty = My?” poprzez techniki Gurdżijewa, Gwiazdę Magów, Eneagram, Medytacje Dynamiczne i Tańce Sufickie
Warsztat dla par – odnajdź sens waszego związku – „Ja + Ty = My?” poprzez techniki Gurdżijewa, Gwiazdę Magów, Eneagram, Medytacje Dynamiczne i Tańce Sufickie

Cena: od 490zł

Miasto: Olsztyn
Data: 15-09-2017 do 17-09-2017
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

Czy jesteś z partnerem z sensu, czy z obowiązku?

Zapraszamy pary/ małżeństwa na intensywny trening interaktywny z niesamowitym nauczycielem Piotrem Pałaginem- psychoterapeutą, lekarzem, coachem, homeopatą i astrologiem.
To warsztat integrujący człowieka, umożliwiający poznanie siebie, zrozumienie gdzie są blokady i jak można je usunąć. Pełna transformacja, głęboka praca w oparciu o holistyczne podejście Piotra Pałagina i różne techniki Gurdżijewa.
Tematy poruszane podczas warsztatu:
• Jak z Ja i Ty stworzyć My?
• Jak nie godzić sie na kompromisy i żyć w harmonii, wzajemnej równowadze?
• Monogamia /poligamia.
• Programy rodzinne.
• Gry psychologiczne zamiast prawdziwych uczuć.
• Jak do siebie dotrzeć? Partnerzy jako lustra, wzajemne odbiciea.
• Patriarchat / matriarchat.
• Seks, pieniądze i duchowość.
• Równouprawnienia.
• Wspólna przestrzeń.
• Komunikacja werbalna i niewerbalna, sygnały.
• Wspólna misja życiowa.
• Energetyczna potęga pary / potęgowanie energii.
• Co to znaczy wspólne wychowanie dzieci? Twoje, moje, nasze dziecko?
• Synergia pary.
• Nasz dom.

Praca w parach, grupie i indywidualna. Temat wiodacy – kształtuje się podczas zajeć.

Metody stosowane podczas zajęć:
• techniki Gurdżijewa
• Gwiazda Magów
• Eneagram
• tańce sufickie
• astrologia
• Recol Healing/ totalna biologia
• praca z archetypami
• praca symbolami - na każdym z poziomów istnienia (fizyczny, astralny itp.)
• medytacje dynamiczne
• procesy terapeutyczne
• wewnętrzne procesy uzdrawiania
• głęboki relaks
• ustawienia symbolodramy (podobne do hellingerowskich)
• określenie drogi życia i misji duchowej.

Metody Gurdżijewa
Georgij Iwanowicz Gurdżijew (1866-1949) - był mistykiem i wielkim nauczycielem duchowym. Głosił, że większość ludzi nie ma kontroli nad swoim życiem i spędza je we śnie. Uważał, że stan ten można przezwyciężyć i osiągnąć pełnię ludzkiego potencjału. Rozwinął metodę budzenia świadomości, którą dzielił się ze swoimi uczniami. Podróżując po Bliskim Wchodzie poznał różne techniki duchowo/ medytacyjne i na ich podstawie ułożył własne układy ruchowo / taneczne, zwane Świętymi Tańcami Gurdżijewa. Służą one pracy nad sobą i pomagają w samoobserwacji. Rozwijają uwagę, obecność i świadomość, a także pomagają nawiązać kontakt z własnym ciałem, emocjami i myślami.


Gwiazda Magów – misterium terapeutyczne na podstawie uniwersalnego/ tradycyjnego symbolu Pitagrasa. To morfogenetyczne pole utworzone przez system symboliczny. Pozwala wejść w bardzo głębokie obszary podświadomości i zrozumieć gdzie jest zakodowana przyczyna choroby, cierpienia, życiowego problemu, własnej niemocy, braku kontaktu ze sobą, sukcesu życiowego i niepewności siebie, oraz niskiego poczucia własnej wartości. W trakcie zajęć grupa jednoczy się wokół głównych tematów dotyczących uczestników grupy. Niezależnie od tego czy człowiek jest głównym bohatarem czy uczestnikiem tego misterium, dostaje odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Eneagram
Symbol wprowadzony przez Gurdżijewa. Łączy 9 elementow życia czlowieka w jeden kontekst, który można nazawać jego losem.
Pracując z polem pozwalamy otworzyć siebie na rozwiązania najwazniejszych spraw życiowych, określenie swojej misji I drogi życiowej.

Seksualna astrologia
Astrologia poprzez symbole opisuje zachowania ludzi. Także to jak postrzegamy seks, jakie mamy preferencje seksualne, zachcianki - to wszystko możemy znaleźć w naszym horoskopie. Mamy 2 strefy seksu : seksualność na poziomie fizjologii – na poziomie fizycznych receptorów człowieka i można je łatwo określić astrologicznie.
Druga strefa – erotyczność, to sposoby zachowania człowieka, jego scenariusz na życie, obrazy jakie towarzyszą jego seksualnym potrzebom. Jest to związane z planetą Wenus w czterech żywiołach i daje cztery typy erotycznych obrazów człowieka.

Tańce sufickie
To medytacja dynamiczna w tradycji sufich, w ujęciu mistyka Gurdżijewa, polegająca na zestawie ćwiczeń medytacyjnych i ruchowych. Głównym elementem jest wirowanie, dzięki czemu możemy skoncentrować się na sobie i zauważyć blokady i niedogodności w ciele (w mięśniach, stawach, kręgosłupie). W trakcie zajęć spóbujemy pokonać te blokady i lęki związane z ciałem Poznamy relację własnego ciała z przestrzenią.


Dla kogo:
Dla ludzi poszukujących siebie, drogi życiowej i duchowej – jako istoty indywidualne i jako partnerzy / partnerki.


Co zyskają uczestnicy:
- zrozumienie siebie
- zrozumienie jak funkcjonuje i jakie ma cele ich związek
- odkrycie prawdziwej misji związku
- określenie głównych problemow ciała i duszy, tego co przeszkadza w rozwoju i sukcesie; wiedza co z tym można zrobić;
- spokój wewnętrzny
- uzyskanie siebie dla siebie i swojego prawdziwego JA.

Kurs jest dostosowany do procesów grupowych i do indywidualnych potrzeb uczestników.
Piotr Pałagin prowadzi warsztaty i wykłady organizowane w Rosji, Polsce, Austrii, Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Tematyka tych zajęć obejmuje szerokie spektrum problemów z zakresu medycyny holistycznej, astrologii, homeopatii, irydodiagnostyki, psychoterapii, rozwoju duchowego, poszukiwań swojego prawdziwego „Ja” (według Gurdżijewa) oraz przezwyciężania mechanizmów psychosomatycznych, hamujących rozwój osobowości człowieka.
Co roku przyjmuje około 3.500 pacjentów. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mu opracować zintegrowaną metodę terapeutyczną, która oddziałuje na cztery aspekty człowieka: fizyczny, eteryczny (energetyczny), astralny (podświadomy) i mentalny (świadomy). Dzięki tej metodzie Pałagin odnosi sukcesy w leczeniu chorób ciała i duszy. Przy pomocy zarówno tradycyjnych jak i alternatywnych metod stawia diagnozę dotyczącą fizycznego, energetycznego i psychicznego stanu pacjenta. Następnie przeprowadza rozmowę terapeutyczną, dobiera odpowiedni lek homeopatyczny i prognozuje prawdopodobny przebieg kariery zawodowej pacjenta, jego relacji partnerskich i pracy nad rozwojem wewnętrznym. Głębia i powaga wymienionych procesów terapeutycznych zależy od potrzeb pacjenta. Konsultacja może ograniczyć się do postawienia diagnozy bądź dobrania leku homeopatycznego. Jeżeli jednak ktoś poszukuje duchowego rozwoju, konsultacja z Pałaginem pozwala mu zaktywizować procesy przebudzenia i krystalizacji świadomości i prawdziwego „Ja”.
Piotr Pałagin za najważniejsze uważa zrozumienie i uświadomienie sobie przyczyn, które doprowadziły do powstania procesów patologicznych, dysharmonii duszy i ciała, niepowodzeń, frustracji i wewnętrznej pustki. Człowiek może wyleczyć się z choroby pod warunkiem, że odnajdzie w sobie siłę, aby zlikwidować lub przynajmniej odmówić powielania nawyków, które doprowadziły go do choroby.PIOTR PAŁAGIN
Psychoterapeuta, lekarz, coach, homeopata i astrolog. Działa niekonwencjonalnie. Ponad zasady i wszelkie normy stawia prawa natury i głos duszy. Na człowieka patrzy holistycznie, a swoimi autorskimi metodami uzdrawia zarówno ciało jak i psychikę. W 1988 roku ukończył II Moskiewski Instytut Medycyny, a w 1991 roku Radziecko–Amerykańską Akademię Psychoterapii. Odbył także kursy homeopatii pod kierunkiem profesor Popowej (Kijów, 1990), a w 2005 roku kursy w Stowarzyszeniu Homeopatów Wielkiej Brytanii. Od 1991 roku Piotr Pałagin pracuje jako terapeuta. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mu opracować zintegrowaną metodę terapeutyczną, która oddziałuje na cztery aspekty człowieka: fizyczny, eteryczny (energetyczny), astralny (podświadomy) i mentalny (świadomy). Dzięki tej metodzie Pałagin odnosi sukcesy w leczeniu chorób ciała i duszy.
Jest autorem następujących publikacji:
• Krótki przewodnik pierwszej pomocy homeopatycznej (Archangielsk, 1992),
• Mity astrologów i homeopatów (Sankt Petersburg, 1994),
• Mity astrologów i psychoterapeutów (Białystok, 1998).
• Dlaczego ludzie chorują? (Syktywkar, 2000) z serii Nauka o człowieku.
• Gdzie mieszka seks? (Warszawa, 2010), wspólnie z Ireną A. Stanisławską
• Zrozumiec mężczyznę (Warszawa 2016)
Agnieszka Pałagin
Terapeutka recol healing od wielu lat, która bada głębokie oddziaływania rodzinnych przekazów na jakość życia człowieka, jego choroby, stany psychiczne i emocjonalane, zwiazki, sukces zawodowy, duchową drogę. Pomaga zobaczyć samego człowieka, oddzielić go z całej rodziny, schematów i programów. Matka czworga dzieci (razem z Piotem mają ich sześcioro).
Wspólnie z Piotem prowadzi warsztaty – praca z polem morfogenetycznym, głęboki coaching dotykający najgłębszych i ukrytych spraw. Pracują z trudnymi przypadkami indywidualnymi, w parach, z dziecmi. Od 20 lat są razem i cały czas się rozwijają.

DATA:
15-17.IX. 2017

ROZPOCZĘCIE:
15.IX o godz. 18 kolacją (piątek)

ZAKOŃCZENIE:
17.IX o godz. 14 po obiedzie (niedziela)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:
490 zł od osoby ( 980 zł od pary)

CENA POBYTU:
wyżywienie 65 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)
noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,
biuro: 0662759576
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,


ZAPISY:
1. konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4. zaliczkę w wysokości 210 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 15-17.IX.2017”.
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
784404555

marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane