Strona główna > Edukacja > Warsztaty

JOGA W DŹWIĘKACH, (NOWE KAWKOWO)
JOGA W DŹWIĘKACH, (NOWE KAWKOWO)

Cena: od 900zł

Miasto: Olsztyn
Data: 12-08-2017 do 19-08-2017
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

O METODZIE – JOGA WDŁ. IYEGARA (PROWADZI ZOFIA NETTER)
W toku praktyki, Iyengar wypracował unikalną metodę nauczania, charakteryzującą się niebywałą precyzją i metodycznością. Guruji Iyengar tłumaczy intensywny charakter swojej metody tym, że poprzez praktykę jogi musimy zwalczyć nasze negatywne tendencje, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i psychologicznej. Gdy w zaistniałą sytuację nie wprowadzimy żadnych nowych bodźców, nie ma możliwości zmiany. Gdy ciało jest trawione przez chorobę, a umysł przez szkodliwe i uciążliwe skłonności, musimy wprowadzić do „systemu“ bodziec, który będzie na tyle silny, by przerwać cierpienie, w którym tkwimy już wiele lat. Stąd w metodzie Iyengara tak wielki nacisk kładzie się z jednej strony na precyzję, a z drugiej strony na personalizację praktyki. Nie musisz wykonać docelowej pozycji – położyć dłoni na ziemi, dotknąć głową golenia etc., ale w każdej części ciała, w każdym układzie, dosłownie w każdej komórce – musi nastąpić odpowiednia praca. Wtedy i tylko wtedy, według Iyengara, praktyka będzie transformująca.

Zapraszam do wspólnej praktyki - Zofia Netter

KORZYŚCI Z PRAKTYKI JOGI
Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale przede wszystkim styl życia. Po pewnym czasie nawet nie zauważysz, jak zacznie ona pozytywnie wpływać na inne obszary Twojego życia. Co możesz zyskać dzięki regularnej praktyce jogi? Zauważysz efekty na paru poziomach:

Poziom fizyczny:

Kręgosłup - poczujesz, że Twoje plecy i kark są mniej napięte i coraz rzadziej bolą, szczególnie, jeśli dużo czasu spędzasz w samochodzie lub przed komputerem. Wzmocnione mięśnie posturalne sprawią natomiast, że Twoja sylwetka będzie bardziej wyprostowana.

joga w dziwekach 002

Ciało
stanie się bardziej elastyczne, ale i mocniejsze, przez będzie Ci lepiej w swojej własnej skórze. Będziesz wyglądać młodziej i czuć się sprawniej. Regulując napięcie mięśniowe, możesz pozbyć się różnych dolegliwości, np. bólu głowy na tym tle.

Układ hormonalny
joga pozytywnie oddziałuje na gruczoły dokrewne, regulując poziom wielu hormonów, które mają duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Układ krwionośny
wiele asan jogi ma korzystny wpływ na serce i reguluje ciśnienie krwi, a odpowiednio dobrane pozycje mogą działać wspomagająco zarówno przy wysokim, jak i niskim ciśnieniu.

Układ oddechowy
joga wymaga głębokiego odpowiedniego oddechu, który bardzo dotlenia nasz organizm. Otwarta klatka piersiowa i prawidłowe oddychanie działa korzystnie również na pracę pozostałych narządów wewnętrznych.

Układ pokarmowy
poprzez regularne ćwiczenia możemy usprawnić swój metabolizm i pracę m.in. żołądka i jelit oraz unormować poziom cukru we krwi.

Poziom emocjonalny
Redukcja negatywnych skutków stresu. Poprzez czasem powolną, ale głęboką pracę nauczysz się radzić sobie też z problemami dnia codziennego. Łatwiej Ci przyjedzie mierzyć się z wyzwaniami w pracy, domu czy związku.

Nauka cierpliwości
W jodze nic nie przyśpieszysz, nie ma nic na siłę, ale jeśli poczekasz, będziesz wytrwała/wytrwały zauważysz efekty, zarówno na macie, jak i w życiu – tak jak kropla drąży skałę.

Spokój wewnętrzny
Praktykując, głęboko oddychasz, skupiasz się na tym, co jest w chwili obecnej, uczysz się nabierać dystansu i cieszyć się z tego, co jest. A potem wystarczy wracać do tego stanu.

Kontrola emocji
Wiele asan pokaże Ci, co drzemie w Twoim środku, pokaże Ci również, że emocje nie są straszne i nie muszą Tobą rządzić, możesz natomiast się z nimi zaprzyjaźnić.

Samopoznanie
Na macie poznasz siebie bardzo dobrze i to zarówno swoje mocne, jak i słabe strony, nauczysz się je akceptować i pokonywać kolejne ograniczenia. Zyskasz wyjątkowy kontakt ze swoim ciałem, a przez to zdobędziesz lepszy dostęp m.in. do swoich emocji i wiedzy, co się z Tobą dzieje, co przeżywasz. Możesz wtedy wziąć odpowiedzialność za swoje życie i pokierować nim tak jak chcesz.

Poprawa koncentracji
Joga wymaga skupienia i precyzji, przez co ćwiczymy nasz umysł i uczymy się ustawiać priorytety, przekładać rzeczy ważne nad te mało istotne.

Radość
Poczujesz wiele pozytywnych emocji, takich płynących z samego środka, bardzo ugruntowanych i budujących.

joga w dziwekach 003

Czym jest masaż wg metody Petera Hessa® Petera Hessa? (prowadzi Joanna Materek)

Podczas masażu, na ciele masowanej osoby ustawia się atestowane misy terapeutyczne, a następnie uderza je filcową pałką. Wprowadza to instrument w wibracje odczuwane na całym ciele. Klasyczny masaż dźwiękiem odbywa się w pozycji leżącej na brzuchu i na plecach, ale występują warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości klientów. Zazwyczaj rozpoczyna się od stref refleksyjnych na stopach, a następnie misy układane są kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, klatki piersiowej, ramion i dłoni. Dźwięki rozchodzą się koncentrycznie, prowadząc do głębokiego odprężenia całego organizmu. Szczególnie przyjemnie odczuwany jest rezonans pomiędzy dwiema misami uderzanymi jednocześnie. Wówczas powstają alikwoty wspomagające uzyskanie stanu głębokiego odprężenia i przejście w stan alfa. Na pierwszy rzut oka metoda wydaje się bardzo prosta, ale należy pamiętać, że do profesjonalnego i skutecznego zastosowania wymaga wiedzy, doświadczenia i uważności. Znajduje zastosowanie w odnowie biologicznej, pedagogice, rehabilitacji, terapii i innych. Podczas masażu klienci powinni mieć na sobie wygodne, niekrępujące ruchów ubranie.

joga w dziwekach 004

KĄPIEL DŹWIĘKOWA
Uczestnicy kładą się na karimacie lub materacu, naprzeciw lub dookoła zawieszonego na stojaku gongu oraz rozłożonych pomiędzy nimi misami dźwiękowymi, poddając się działaniu fali dźwięku i wibracji. Odczucia są różne - od delikatnych wibracji, fizycznie odczuwalnych
w ciele lub na skórze, do głębokich doznań natury fizycznej bądź emocjonalnej. Wiele osób bardzo silnie, fizycznie odczuwa falę dźwięku i wibracji w ciele już przy pierwszym zetknięciu. Skutkiem tego jest głębokie odprężenie psychiczne i fizyczne, uruchomienie procesów oczyszczających w organizmie, a w dalszej kolejności silne pobudzenie i wyzwolenie potencjału twórczego uczestników.

Podczas pierwszego seansu często pojawia się uczucie zimna (zdarza się, że potrafi zatelepać od dreszczy, dlatego niezbędne są koce) lub ciepła, a nawet gorąca. Zdarza się, że fale ciepła i gorąca przepływają na przemian. Ujmując rzecz nieco inaczej: energia w pierwszej kolejności kierowana jest do blokad w ciele, zwykle takich, które „siedzą w nas” od wielu lat. Jeśli ktoś jest wrażliwy i „naskładował sobie” sporo trucizn lub/i chorób, może odczuć ból (podobnie jak przy zwykłym masażu, gdy trafi się na miejsce „z kamienia”). Jednocześnie odtykają się kanały energetyczne i rusza blok emocjonalny. Tutaj reakcje bywają bardzo różne i nie należy ich tłumić. Może pojawić się lęk, płacz, ale równie dobrze uniesienie i radość. Trzeba pozwolić temu „przepłynąć” przez siebie i tylko obserwować. Uwalniają się w nas blokady, zestrajają ciało umysł i emocje.

Kiedy zaczyna się pojawiać uczucie pewnego błogostanu, to znak, że energia dotarła aż do sfery duchowej. Wtedy bywa naprawdę pięknie, często zamiast gongu słyszy się inne instrumenty, a nawet śpiew, niektórym pojawiają się obrazy, kolory, inni po prostu „odlatują”. Zaawansowanym nierzadko zdarzają się różne odczucia kinestetyczne, np. lekkie unoszenie nad materacem lub uczucie falowania. Dotarcie do własnego wnętrza trochę trwa, a nawet jeśli komuś przytrafia się to przy pierwszym seansie, zazwyczaj kolejne nie są już tak „cudowne”, gdyż po uwolnieniu jednych blokad, fala energii uderza w następne, silniejsze i znów można odczuć emocje lub np. dyskomfort w ciele. Jednak najważniejszy jest fakt, że potem następuje trwałe polepszenie.

Czas działania energii gongu nie ogranicza się jedynie do seansu. Ten dźwięk „zostaje” w nas i najczęściej w ciągu kilku następnych dni widać jej skutek, tylko trzeba siebie „poobserwować”, gdyż inaczej nie wiąże się zmian z seansem, tylko uważa za „przypadek”. W wyniku obserwacji widać wyraźnie, że te „przypadki” dzieją się za każdym razem i wtedy zaczyna się to wyraźnie kojarzyć. Skupiajmy się na tym, czego chcemy, a nie na tym, czego nie chcemy.

ROZKŁAD DNIA:
8.30 - 9.15 - pranajama
9.30 - herbata (lekki posiłek)
10.30 - 12.30 - praktyka jogi
13.00 - obiad
13.30 - 16.00 - czas wolny
16.00 – 18.00 - praktyka z udziałem mis i gongów
18.30 - kolacja
19.30-20.30 - koncert misy i gongów
Uwaga: Dla pierwszych 10 osób, które wpłacą zaliczkę lub całą kwotę do 1 maja 2017 r. darmowy masaż indywidualny wg metody Petera Hessa.

SZCZEGÓŁY WARSZTATU

TERMIN:
12 - 19.VIII.2017

ROZPOCZĘCIE 12.VIII (sobota), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 19.VIII (sobota), o godz. 14 (po obiedzie)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
900 zł

RABAT 150 zł rabatu dla osób, które wpłacą zaliczkę do 1.V.2017

CENA POBYTU
Wyżywienie: 65 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc

KONTAKT:
Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

UWAGA:
Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo - warsztatowe
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczki nie zwracamy!!!
W razie zwrotu zaliczki, ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne

ZAPISY:
Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
Zaliczkę za pobyt w wysokości 250 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego "Tu i Teraz" z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: "zaliczka za pobyt 12-19.VIII.2017".
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA:
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Kod BIC (SWIFT): BPKOPLPW
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
784404555

marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane