Strona główna > Edukacja > Warsztaty

„Przebudzenie w Tu i Teraz”
„Przebudzenie w Tu i Teraz”

Cena: od 2300zł

Miasto: Olsztyn
Data: 05-08-2017 do 11-08-2017
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

"Budda" w języku pali oznacza „przebudzony”. Jeśli jest przebudzenie, to musiał być też sen. Kiedy śnisz i w śnie spotykasz się z koszmarami, całe ciało reaguje jakby to była prawda. Przyspiesza oddech, ciało poci się, napina, stresuje. Trwa to do momentu wiary w to, że sen jest prawdą.
Po przebudzeniu, być może potrzebujesz jeszcze chwilę, aby się uspokoić, ale już wiesz, że to był tylko sen – Przebudziłeś się i wszystko, co sprawiało ci problemy, zniknęło. Koszmar zniknął nie za sprawą rozwiązania go we śnie, lecz dlatego, że otworzyłeś oczy i wyszedłeś z niego. Więcej, uświadomiłeś sobie, że on nie istnieje!

Czym jest więc codzienny sen człowieka, z którego możemy się przebudzić? Ten sen to wiara w to, że jesteśmy swoimi myślami, ciałem, emocjami. To identyfikacja swojego „ja” z myślami i osobowością. Czysta świadomość „jestem”, którą jesteśmy, zasypia. Naszym zadaniem, tak naprawdę jedyną naszą misją na tym świecie, jest przebudzić się jako świadomość ze snu umysłu.


PRZEBUDZENIE W TU I TERAZ:


I. Satsang
Satsang to słowo sanskryckie. "Sat" oznacza prawdę. "Ang" oznacza połączenie lub spotkanie. Satsang to forma duchowego wykładu prowadzącego, wraz z dialogiem z uczestnikami, podczas którego następuje przebudzenie ze snu umysłu.

II. Taniec spontaniczny
Nie da się jednocześnie prawdziwie tańczyć i myśleć, dlatego taniec spontaniczny musi polegać na porzuceniu umysłu. Przyzwyczaja nas do bycia i istnienia, zamiast myślenia swojego życia.III. Medytacja
Jest wiele nieporozumień dotyczących tego czym jest medytacja. Tak wiele książek i podejść nazywa się medytacją, że w pewnym sensie zatraciła ona w świecie swoje prawdziwe i głębokie znaczenie. Stała się robieniem czegoś, a tym samym dołączyła do świata iluzji i stała się w wielu przypadkach przeszkodą w samorealizacji, w przebudzeniu. Medytacja, w swoim głębokim pierwotnym znaczeniu, jest totalnym zaprzestaniem robienia, nieaktywowaniem umysłu, brakiem wysiłku. To jest powrót do naszego pierwotnego stanu istnienia, do ciszy, do pustki.

IV. Agni Hotra
To starożytna poranna i wieczorna ceremonia witania i żegnania słońca, w której za pomocą specjalnej mantry modlimy się do Źródła życia, dziękując i prosząc o błogosławieństwo.

W trakcie naszych warsztatów, będziemy więc rozmawiali, tańczyli, medytowali i modlili się w intencji Przebudzenia.1 DZIEŃ


Godz. 16. Satsang
Kolacja
Wieczorna agnihotra i medytacja

2 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Satsang
Lunch
Przerwa
Satsang
Przerwa
Wieczorna agnihotra i medytacja
Kolacja

3 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Taniec
Lunch
Przerwa
Satsang
Przerwa
Wieczorna agnihotra i medytacja
Kolacja

4 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Satsang
Lunch
Przerwa
Satsang
Przerwa
Wieczorna agnihotra i medytacja
Kolacja

5 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Satsang
Lunch
Przerwa
Taniec
Przerwa
Wieczorna agnihotra i medytacja
Kolacja

6 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Satsang
Lunch
Przerwa
Satsang
Przerwa
Wieczorna agnihotra i medytacja
Kolacja


7 DZIEŃ

Poranna Agnihotra i medytacja
Śniadanie
Taniec
Lunch
Przerwa
Satsang
Zamknięcie
Artykuł: autor Soham (Paweł Jan Mróz) :

„PRZEBUDZENIE W TU I TERAZ"

NIE DA SIĘ WRÓCIĆ DO TU I TERAZ
Nie ma innego miejsca niż tutaj. Każdy obraz, każda myśl o innym miejscu niż tutaj, gdzie jesteś, jest tylko wytworem umysłu. Nie ma innego czasu niż teraz. Każdy obraz, każda myśl o innym czasie niż teraz, o przeszłości lub przyszłości, jest tylko wytworem umysłu. Nie ma poprzedniego ani następnego, poza projekcjami umysłu. Nie da się więc powrócić do tu i teraz. Można tylko przestać iluzorycznie, w swoim umyśle, je opuszczać.
PRZEBUDZENIE ZE SNU
Kiedy śnimy w nocy i we śnie wydarzają się piękne lub straszne historie, reagujemy tak, jakby były one prawdą. Jeśli popatrzysz na człowieka w koszmarze, zobaczysz, że całe jego ciało reaguje jakby to czego doświadcza tylko w swoim śniącym umyśle, było realne. Sen kończy się i następuje przebudzenie. Nagle to, co było problemem we śnie, kompletnie znika. Już nie musimy szukać sennych rozwiązań na senne problemy. Po prostu przebudziliśmy się.


CZY NA PEWNO PRZESTAŁEM JUŻ ŚNIĆ?
Codziennie ze snu Budzimy się do stanu, który nazywamy stanem czuwania. To ten stan, w którym odprowadzamy dzieci do szkoły, rozmawiamy, pracujemy i płacimy rachunki. Jednak jeśli przyjrzysz się stanowi czuwania, zauważysz, że składa się dokładnie z tego samego co sny. Obiekty, formy, nazwy i nasze reakcje na nie, w tej samej perspektywie patrzenia co we śnie, tak i w stanie czuwania. Czy widziałeś kiedykolwiek siebie samego we śnie albo w stanie czuwania? Ze stanu czuwania również możemy się przebudzić.
BEZWARUNKOWE SZCZĘŚCIE I KONIEC CIERPIENIA

Zaryzykowałbym twierdzenie, że wszyscy szukamy szczęścia i chcemy przestać cierpieć. W umyśle każdy z nas posiada pewnego rodzaju wzorzec szczęścia, którego poszukujemy, ale czy znasz kogoś kto ten wzorzec zrealizował? A nawet jeśli go spełnił, szybko okazuje się, że to wcale nie było szczęście, tylko gonienie za ogonem własnych projekcji. Po jakimś czasie powiał wiatr życia, coś odeszło, coś zniknęło i wraz z utratą posiadania jakiegoś warunku, zniknęło szczęście i przyszło cierpienie. Taka jest natura szczęścia warunkowego, odchodzi, gdy znikają obiekty, które je wywoływały. Patrząc na historię Buddy. To właśnie dlatego Sidharta opuścił pałac ziemskich rozkoszy, stworzony dla niego przez ojca, i zaczął poszukiwania szczęścia duchowego, bezwarunkowego, transcendentalnego - końca cierpienia. Jak więc znaleźć szczęście bez żadnego obiektu i przestać cierpieć? Obudzić się do rozpoznania swojej prawdziwej natury - rzeczywistości. Tak jak przebudzenie ze snu powoduje, że sen przestał mieć znaczenie, tak przebudzenie z umysłu w stanie czuwania powoduje, że stan ten ze swoimi pragnieniami i gonieniem za szczęściem znika. To co pozostaje, to czysta radość, szczęście, wolność, miłość, spełnienie, spokój. Nie jako stan wywołany przez jakiś obiekt, a tym samym skazany na zniknięcie po jakimś czasie, ale jako trwanie w samym sobie, bezobiektowym, bezprzyczynowym, wiecznej Jaźni, w Duchu.
JUŻ JESTEŚ TYM CZEGO SZUKASZ

Od pradawnych czasów na świecie pojawiali się oświeceni mędrcy, którzy mówili”: "Świat twojej codzienności, stan dziennego czuwania, również jest snem. Snem twojego umysłu. Twoja wiara w ten sen jako prawdę, wywołuje cierpienie.” Wielu nauczycieli i wiele ścieżek poleca różnego rodzaju praktyki w celu Przebudzenia, ale jeśli przyjrzysz się temu, zauważysz bezcelowość takich podejść. Dlaczego? Ponieważ to czym jesteśmy w naszej prawdziwej naturze - Jaźnią, Samoistną wszystkością - nie potrzebuje żadnej praktyki, już jest doskonałe, wieczne, niezmiennie. Co jeszcze może praktykować? Umysł. Ale Przebudzenie nie następuje w umyśle, tylko w momencie, kiedy przestajemy się z umysłem identyfikować, kiedy porzucamy umysł. Defacto na pewnym etapie naszej duchowej podróży, naszej Sadhany, uświadamiamy sobie, że ten, który praktykował, ten, który chciał być Buddą, był pomocny do tego punktu, aby zobaczyć i zaakceptować, że jestem tym czym jestem, tym kim zawsze byłem. Nie jesteśmy diamentem do oszlifowania poprzez praktykę, jesteśmy cudem, który został przeoczony i musi zostać rozpoznany.
Autor: Soham (Paweł Jan Mróz)SOHAM (Paweł Jan Mróz)
Przez wiele lat psycholog, znany trener, coach i mówca publiczny. Obecnie nauczyciel medytacji, pracy na poziomie świadomości, uzdrawiania; podróżnik, organizator wypraw w różne zakątki świata.
www.paweljanmroz.pl

Nazywam się Soham, co w sanskrycie, starożytnym języku Indii oznacza „Ja Jestem”. Przyjąłem to imię po spotkaniu z oświeconym, żyjącym mistrzem Moojim, które otrzymałem w trakcie Satsangu. Obecnie mieszkamy wraz z moją życiową partnerką Natalią w Peru, w górzystym rejonie Andów, dużo podróżując, nauczając o metodach uzdrawiania i drodze do świadomości, szczęścia i wewnętrznego spokoju.

Urodziłem się w Gdańsku jako Paweł Jan Mróz, kilkanaście lat temu ukończyłem studia psychologiczne, aby następnie po okresie podróży i dokształcania wybrać karierę trenera, mówcy publicznego, coacha. Zbudowałem w Polsce jedną z największych firm szkoleniowych, która regularnie organizowała szkolenia dla kilkaset osób, transmisje on-line dla kilku tysięcy ludzi.

Dzisiaj z głębokiego wewnętrznego spokoju, szczęścia przekazuję dalej to co uzdrawia człowieka i pomaga powrócić świadomości do naturalnego sposobu bycia, odczucia jedności z otaczającym światem. Uczymy szamańskiego uzdrawiania, medytacji, jogi, pracy z oddechem, spontanicznego tańca, śpiewu intuicyjnego, pracy z energią, połączenia z przyrodą i żywiołami oraz przekazujemy w trakcie satsangów, to co według nas jest najwyższą wiedzą – filozofię Advaity, świadomość swojej prawdziwej natury. Z całym szacunkiem kłaniając się linii nauczycieli, dzięki, którym otrzymaliśmy ten dar. Shri Bhawagan Ramana Maharishi, Shri Papaji H.W.L Poonja, oraz nasz ukochany Shri Mooji Baba.ówwww

DATA:
5-11 sierpień 2017

ROZPOCZĘCIE:
5.VIII. o godz. 16 satsangiem (sobota)

ZAKOŃCZENIE:
11.VIII. o godz. 14 po obiedzie (piątek)

MIEJSCE: O
środek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu

CENA WARSZTATU:
2300 zł

CENA POBYTU:
wyżywienie 65 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie) noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

RABATY:
- przy wpłacie obu zaliczek do końca kwietnia cena za warsztat wynosi 1900 zł

- przy wpłacie obu zaliczek do końca czerwca cena za warsztat wynosi 2100zł

Cena dla dwóch osób:
Do końca kwietnia: 3400 zł (zamiast 3800zł)
Do końca czerwca: 3800 zł (zamiast 4200zł)
Do 5 sierpnia: 4200 zł (zamiast 4600zł)

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu ,

biuro: 0662759576

Jacek Towalski 0602219382,

Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,

UWAGA:
konieczność wpłaty dwóch zaliczek (za warsztat i za pobyt) na dwa oddzielne konta!

ZAPISY:
1. konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki za pobyt i zadatku za warsztat w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
3. wpłata zaliczki za pobyt jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4. zaliczkę za pobyt w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 5-11.VIII.2017”.
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
5. zadatek bezzwrotny za warsztat w wysokości 500 zł prosimy wpłacić w ciągu tygodnia od zgłoszenia na konto SOHAM MEDIA LTD z opisem ”warsztat 5-11.VIII, imię i nazwisko”:
92 1050 1764 1000 0090 3108 2325
Bank ING
Zadatek może być zwrocony tylko do 14 dbi po wpłacie.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
784404555

marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane