Strona główna > Edukacja > Warsztaty

Profesjonalny kurs masażu tantrycznego Johna Hawkena
Profesjonalny kurs masażu tantrycznego Johna Hawkena

Cena: od 1200zł

Miasto: Olsztyn
Data: 08-07-2017
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

KLUCZOWE ZASADY TANTRY

Doświadczanie siebie, jako pomostu między niebem a ziemią, ziemią i niebem.
Doświadczanie siebie zarówno, jako ciała energetycznego jak i ciała energetycznego, poprzez które łączymy się z oceanem energii wokół nas
Ciało jest świętą świątynią Ducha.
Święta Seksualność jest o byciu, a nie działaniu.
Doświadczanie ciała energetycznego poszerza świadomość.
Doświadczanie siebie jako bezkształtnego przepływu energii, przybierającej formę poprzez uważną koncentrację świadomości.

DLA KOGO JEST TEN KURS?

Ten kurs jest przeznaczony dla osób, które pragną poprzez masaże tantryczne uzyskać większy kontakt ze swoim ciałem, otworzyć swoje ciało na energię, uzdrowić nieakceptowanie swojego ciała lub też negatywne uczucia takie jak strach czy wstyd, oraz nauczyć się głębokiego relaksu, aby ich naturalna energia mogła płynąć, pozwalając by pojawiające się w tym procesie problemy fizyczne, energetyczne i emocjonalne, zostały uwolnione lub wyleczone.

W SZCZEGÓLNOŚCI KURS MASAŻU TANTRYCZNEGO JEST SKIEROWANY DO:

Osób, które są zainteresowane zdobyciem zawodu wysokiej klasy profesjonalnego, specjalisty w zakresie masażu tantrycznego
Osób obecnie praktykujących masaże, które pragną dodać asaże tantryczne do swojego repertuaru
Osób praktykujących masaże tantryczne, które pragną poszerzyć swój repertuar praktyk i technik za równo na poziomie filozofii jak i praktyki Tantry
Dla każdego, kto jest gotowy zanurkować głęboko w praktykę masażu tantrycznego
Kurs podstawowy składa się z trzech 4-dnowych modułów (ponad 150 godzin szkoleniowych), kurs profesjonalny kończy czwarty moduł oraz superwizja.

UPRAWNIENIA ZAWODOWE

Po ukończeniu 16 dni kursu uczestnicy otrzymują Certyfikat Ukończenia Profesjonalnego Kursu Masażu Tantrycznego Johna Hawkena.
Po zaliczeniu 10 sesji superwizji – można się ubiegać o Certyfikat Kompetencji.
Profesjonalny Kurs Masażu Tantrycznego Johna Hawkena jest akredytowany przez brytyjską organizację zajmującą się dbaniem o standardy zawodowe i etyczne praktyków pracy z ciałem i seksualnością ASIS (Stowarzyszenie Integralnej Somatycznej Seksuologii)
Ze względu na profesjonalizm, głębię i autentyczność, absolwenci tego kursu mogą ubiegać się o członkostwo w ASIS a także się ubezpieczenie swojej praktyki.
Profesjonalny Kursu Masażu Tantrycznego jest zamkniętym procesem edukacyjnym, nie jest możliwe, aby przyłączyć się do kolejnych modułów pominąwszy wcześniejsze moduły.

CO CZYNI ​​MASAŻ TANTRYCZNYM?

Masaż tantryczny to coś więcej niż zmysłowość i odprężenie. To głęboka i transformująca praca. Najważniejsze jest nastawienie masującego: szacunek, uhonorowanie; umiejętność pracy z energią i świadomością by poprzez ciało dotykać ducha. Tworzymy doświadczenie, w którym ciało klienta jest świątynią ducha, odkrywaniem i czczeniem boga w każdym mężczyźnie i bogini w każdej kobiecie. Jesteśmy manifestacją ducha na ziemi w ciele fizycznym doświadczając siebie poprzez ciało energetyczne. Masaż Tantryczny inicjuje ciało fizyczne budząc je na ciało energetyczne przywracając nas do naszej natury, jako istot boskich, istot energii, ognia i światła. Ta inicjacja jest prawdziwym celem naszej energii seksualnej, pragnieniem, aby połączyć się z czymś większym i piękniejszym niż nasze ego.

BĘDZIEMY ODKRYWAĆ NASTĘPUJĄCE WYMIARY MASAŻU

Relaks
Fitness
Uzdrawianie przeszłości / Masaż uzdrawiający
Przepływ energii i równowaga
Zmysłowość
Podniecenie
Wyzwolenie
Wchodzenie w zmienione stany świadomości

PRZYGOTOWANIE DO MASAŻU

Tworzenie atmosfery
Dekoracje
Wykorzystanie rytuałów
Komfort i bezpieczeństwo klienta
Stworzenie jasnych kontraktów z klientem, ustalanie bezpieczeństwa i granic.
Komunikowanie jasnej intencji
Obecność, świadomość masażysty.
Komunikacja werbalna i niewerbalna podczas masażu.
Świadomy dotyk
Dotykanie, z jakością czystości i niewinności
Dotyk powierzchniowy i głęboki
Dotyk uwrażliwiający ciało
Masaż za pomocą przedramion, dłoni, knykci, łokci, oddechu, włosów.
Głaskanie, szczypanie, drapanie, bębnienie.
Korzystanie z materiałów pomocniczych: jedwab, futerka, pióra, skóra, zioła, mleko, gorący olej, gorące i zimne okłady, kamienie, aromaty i olejki eteryczne.
Przygotowanie ciała: masaż wyjścia oczyszczający energia i odstresowanie i oczyszczanie energii przed właściwym masażem.
Oddech klienta – istotnym aspektem przyjmowania masażu.
Odprężanie się w energii, nie-działanie i wychodzenie z umysłu do ciała.
Uwalnianie się od oczekiwań, potrzeb, pragnień by być w tu i teraz z tym, co jest.

OTWIERANIE CIAŁA NA PRZEPŁYW ENERGII ŻYCIOWEJ.

Zgodnie z ideami twórcy bioenergetyki Wilhelma Reicha jak i tradycyjnymi naukami tantrycznymi, aby w pełni poczuć energię seksualną i orgazmiczną, musimy otworzyć ciało, aby umożliwić przepływ energii życiowej. Przyjemne masaże uzdrawiające delikatnie usuwają napięcia, które blokują ten przepływ i trzymają nas w lęku przed własną energią, mocą i przyjemnością. Zaczynamy Reichowskim Masażem Kręgosłupa, aby doświadczyć mięśni wzdłuż kręgosłupa jako kanałów przepływu energii, a nie jako miejsce, które powstrzymuje nas od życia. Przywracamy równowagę kręgosłupa poprzez uwolnienie napięcia mięśniowego, które rozkładają go na pojedyncze segmenty. Następnie poprzez Masaż Kundalini otwieramy kanały energetyczne w kręgosłupie (Ida, Pingala i Sushumna), tworząc równowagę pomiędzy energiami lewą i prawą stroną, męskością i kobiecością w ciele i pozwalając na przepływy energii życiowej poprzez kręgosłup. Energetyzujemy całe ciało przygotowując je na zrównoważone i przyjemne Przepływy Ognia i Wody. Doświadczenie energii przepływającej przez nasze ciało fizyczne pozwala nam uświadomić sobie, że jesteśmy czymś więcej niż tylko bytem fizycznym: jesteśmy punktem świadomości, która staje się świadoma siebie poprzez sztukę przepływu wszechświata. Ta świadomość więzi życia i energii jest alchemią ekstazy.

RODZAJE MASAŻY NAUCZANE PODCZAS MODUŁU 1:

Sztuka erotycznego dotyku wg Margot Anand
Masaż Body Imprinting
Masaż uziemiający (masaż bioenergetyczny)
Głęboki masaż powięziowy oraz użyteczne elementy masażu biodynamicznego.
Rytuał przebudzenia zmysłów.
Rytuały Sezonowe.
Odkrywanie swojego potencjału erotycznego – masaże otwierające ciało na przepływ energii
Masaż Kręgosłupa wg Reicha
Masaż Kundalini
Elementy masażu limfatycznego
Bębnienie Kręgosłupa
Masaż Bio-release
UWAGA: Decydując się na Moduł I decydujesz się na cały 3 modułowy trening. Zaliczka jest a’konto trzeciego modułu kursu. Moduł 4 – jest opcjonalny

ŚCIEŻKA DOTYKU
POZOSTAŁE MODUŁY KURSU

Dotyk jest bardzo ważny dla naszego zdrowia, witalności i afirmacji życia. Zmysłowy masaż jest doskonałym sposobem bezpośredniej, niewerbalnej komunikacji. Masaż tantryczny może być inicjacją do tantrycznego doświadczenia i tantrycznej świadomości. Często masaż tantryczny jest pierwszym kontaktem osoby z energią i ciałem energetycznym, a także doświadczaniem własnego potencjału do rozszerzania energii seksualnej na całe ciało. Na ścieżce dotyku nauczysz się dawać masaże inicjacyjne, dla swojego partnera/ki lub też profesjonalnie dla klientów. Podczas tego kursu, uczymy i przekazujemy nie tylko szeroki wachlarz technik masaży tantrycznych i erotycznych, ale przede wszystkim zrozumienie koncepcji bycia obecnym, intencji przekazywanej poprzez różne rodzaje dotyku, zarówno fizycznego jak i energetycznego.

Sekwencje technik, których doświadczysz i nauczysz się podczas tego kursu tworzą intensywną ściekę rozwoju i głębokich inicjacji w świat Tantry, cennych do pogłębiania intymnych relacji dla par, rozwoju osobistego oraz na drodze profesjonalnej byś mógł/a inicjować swoich klientów, być może po raz pierwszy, do świata energii, świadomości i Tantry.

WARSZTATY WPROWADZAJĄCE

Kursy wprowadzające do ścieżki dotyku i masażu tantrycznego pozwolą Ci odkryć świadomość siebie, jako istoty energetycznej. Dowiesz się, jak dawać masaż - jak być w tu i teraz, dostosowując się do swojego partnera, a jednocześnie będąc świadomym/ą własnego procesu energetycznego. Nauczysz się również jak przyjmować masaż – wykorzystując oddech, rozluźnienie ciała i poszerzania się coraz bardziej w swoim ciele energetycznym. Tak, aby masa dotknął Cię nie tylko fizycznie, ale również byś doświadczył/a, energii, która może prowadzić do poszerzonego stanu świadomości. Warsztaty wprowadzające poszerzają poczucie twojego erotycznego ja, pomagają odkryć i rozwijać nowe strefy erogenne i cieszyć erotyką i przyjemnością orgazmu całego ciała.

Warsztaty wstępne polecamy dla par, które chcą poznać swój erotyczny i energetyczny potencjał a także dla profesjonalistów, którzy chcą zapoznać się z pracą Johna i Freyi przed zarejestrowaniem się do pełnego programu treningowego. Zapraszamy do prejrzenia oferty masaży wstępnych i weekendowych na naszej stronie internetowej

Data najbliższego warsztatu: 26-28 maja 2017
Prowadzenie: Freya

MODUŁ 2:
WIELOWYMIAROWE UZDRAWIANIE SEKSUALNOŚCI OTWIERANIE I POŁĄCZENIE SEKSU, SERCA I DUCHA
Data: 10-15.X. 2017
Prowadzenie: Freya

W tej części treningu uczymy się głębokiego masażu do uwolnienia energii seksualnej, która została zablokowana poprzez rutynę, nieuświadomione lęki i wstyd w postaci napięć w mięśniach ud i miednicy, zwłaszcza mięśni dna miednicy. Najpierw nauczymy się masażu klatki piersiowej, ramion i przepony, aby otworzyć serce, aby zaakceptować i kochać nasze emocje i masażu czaszki i szyi w celu zmniejszenia oporu w umyśle i osądów moralnych, co pozwoli klientowi być świadomym swojego podniecenia i rozkoszy bez osądzania czy analizowania.

OTWARCIE UMYSŁU

Elementy indyjskiego i szamańskiego masażu głowy.
Masaż Jadeiteowej Bramy
Masaż karku wg Reicha

OTWARCIE SERCA

Taoistyczna Sekwencja otwierania serca

OTWARCIE SEKSU

Głęboki masaż miednicy.
Głęboki masaż pachwin i ud

ŁĄCZENIE TRZECH CENTRÓW

Przebudzenie świętego ciała
Otwarcie segmentów i Fala Delfina
Uwalnianie stawów i podział ciała

UZDRAWIANIE SEKSUALNOŚCI.

Kontynuujemy głęboką pracę z miednicą, uzdrawiające masaże krocza (perineum), pierwszej czakry, mięśni dna miednicy, masaż analny wraz z mięśniami zwieracza. Dla mężczyzn masaż ten umożliwia masowanie prostaty zarówno pośrednio poprzez krocze (zewnętrzny punkt prostaty) i bezpośrednio poprzez odbyt.

Napięcie w pierwszej czakrze tworzy bazę lęku i walki, które, gdy zostaną uzdrowione i odprężone stanowią bazę przyjemności i otwartości, a także zwiększenia elastyczności postawy życiowej. Odbyt jest niezwykle unerwiony, posiada potencjał przyjemności równy genitaliom, odzyskane dostępu do tej przyjemności jest ważnym źródłem energii erotycznej zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

UZDROWIANIE YONI I VAJRY ( LINGAMA)
(ROZBRAJANIE, MAPPING)

Następnym krokiem jest uzdrawiający masaż Yoni (vaginy) i wadżry lub lingama (penisa). Intencją tego masażu jest uzdrawianie, poprzez nawiązanie kontaktu z zablokowaną energią w organie seksualnym. To nie może się wydarzyć, gdy klient oczekuje podniecenia. Klient jest obecny i świadomy w kontakcie werbalnym z masażystą, który pomaga usunąć bóle, drętwotę, napięcia, uwalniać negatywne doświadczenia z przeszłości, które kumulują się w postaci blokad i napięć energetycznych. Po tym masażu genitalia otwierają się na głębokie łagodne i trwałe długotrwałe podniecenie.

RODZAJE MASAŻY NAUCZANE PODCZAS MODUŁU 2:

Otwieranie i łączenie seksualności, serca i ducha
Elementy indyjskiego i szamańskiego masażu głowy.
Masaż Jadeiteowej Bramy
Masaż karku wg Reicha
Taoistyczna Sekwencja otwierania serca
Głęboki masaż miednicy.
Głęboki masaż pachwin i ud
Przebudzenie świętego ciała
Otwarcie segmentów i Fala Delfina
Uwalnianie stawów i podział ciała
Uzdrawiający masaż Yoni (vaginy)
Uzdrawiający masaż Vajry (penisa)
Uzdrawiający masaż Rozety (anusa)


MODUŁ 3
DYNAMIKA PRZYJEMNOŚCI I CIAŁO ENERGETYCZNE
DYNAMIKA PRZYJEMNOŚCI
Data: Styczeń / luty 2018 r.
Prowadzenie: Freya

Uczymy technik z różnych tradycji do masażu Yoni i Vadżry dla przyjemności i podniecenia. Nacisk kładzie się na relaks i odprężenie w energii, aby umożliwić rozprzestrzenić przyjemność poza obszar miednicy i przepony umożliwiając przepływ energii seksualnej do serca, a następnie przez Jadeitową Brame do mózgu. Będziemy także uczyć się techniki Poszerzonego Orgazmu Całego Ciała (Expanded Sexual Orgasm) w tym równoważenia dodatnich i ujemnych biegunów seksualnych do osiągnięcia plateau orgazmu i stanów poszerzonej świadomości.

Dla kobiet, będziemy odkrywać nie tylko masaż punktu G, ale także innych stref erogennych wewnątrz joni i uczyć się refleksologii Yoni, zarówno dla przyjemności i uzdrowienia. Dla mężczyzn poznamy techniki wspierające umiejętność wstrzymywania ejakulacji (wytrysku) wzmacniające potencjał do długotrwałego kochania się i wolność wyboru w kwestii ejakulacji. Będziemy także poznawać typologię Vadżry i Yoni w szamańskiej tradycji Quodoushka i hinduskiej tantrze, a także zagadnienia kobiecej ejakulacji.

CIAŁO ENERGETYCZNE

Następnym krokiem jest przekazanie klientowi umiejętności, poszerzania energii ciała fizycznego do ciała energetycznego. Jest to najważniejszy krok do tantry, by wykorzystać podniecenie seksualne, w celu doświadczania ciała energetycznego. Będziemy doświadczać również uczyć przekazywania klientom sposobów odczuwania przepływu energii, jej kurczenia i rozszerzania, w tym technikę głębokiego orgazmu energetycznego a także masażu ciała energetycznego, zarówno wewnątrz, jak i poza ciałem fizycznym. Będziemy także uczyć masaży na cztery ręce, w celu poddania się kompletnego puszczenia wszelkich blokad, jak również do harmonizacji i równoważenia ciała energetycznego.

RODZAJE MASAŻY NAUCZANE PODCZAS MODUŁU 3:

Rozszerzony orgazm całego ciała
Orgazm Energetyczny
Shivaistyczny masaż erotyczny Big Draw
Refleksologia Yoni i Vajry
Łączenie czakr
Energetyczna Fala Czakr
Oddychanie seksualne (Oddech Ognia)
Masaż stref erogennych
Masaż czakr z użyciem olejków eterycznych
Oddech Męski i kobiecy
Fala serca
Przyjemność serca
Stymulacja Mieszana
Skrzydła Orła - masaż energetyczny
Odsłonięcie boga i bogini
Masaż Jab-Jum
Dotyk Yin Yang
Masaż Magiczna Różdżka

MODUŁ 4:
DLA PROFESJONALISTÓW
INICJACJA W TANTRĘ
Data: Kwiecień 2018r
Prowadzenie: Freya

Będziemy uczyć się i ćwiczyć specjalnie opracowanego programu masaży, które przeprowadzają klienta początkowo motywowanego pragnieniem doznania ulgi seksualnej do pełnego doświadczania energii tantrycznej. Program ten oferuje różnorodne doświadczenia masaży poruszających różne poziomy ciała i energii, tworzy serię inicjacji wchodzenia głębiej i głębiej w istotę tantry, zrozumienia seksu, świętości ciała i odczuwania energii. Klient jest zachęcany do coraz bardziej aktywnej roli od pasywnego odbiorcy masażu za pomocą technik oddechowych i ruchów ciała energetycznego.

RODZAJE MASAŻY NAUCZANE PODCZAS MODUŁU 4:

ZIEMIA: poszerzanie przyjemności z organów płciowych przyjemność do przyjemności całego ciała, przechodzenie od stymulacji do wrażliwości,
OGIEŃ: od fizycznej przyjemności do przyjemności ciała energetycznego,
POWIETRZE: oddychanie ogniem by otworzyć serce,
WODA: Odpuszczanie,
DUCH: Ciało jako świątynia,
ŚWIĘTY SEKS doświadczanie ekstazy
Dodatkowo podczas tego modułu, będziemy omawiać aspekty otwierania i prowadzenia profesjonalnego studia masażu tantrycznego, aspekty etyczne i prawne, promocję, obsługę klienta, finanse, aspekty bezpieczeństwa i granic, higienę, ubezpieczenie i inne powiązane tematy.

WSPARCIE GRUPY

Bycie masażystą tantrycznym może być samotną praktyką, dlatego współpraca we wspierającym gronie innych praktyków, którzy dzielą te same pasje jest niezwykle cenna. Podczas tego kursu stwarzamy możliwości do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, uczenia się od siebie nawzajem i wspierania podczas głębokiej pracy. Uczestnicy są zachęcani do spotykania się pomiędzy modułami, by ćwiczyć, praktykować materiał poruszany podczas kursu. Naszym celem jest by te relacje były trwałe, by nasi absolwenci czuli, iż są częścią coraz większej międzynarodowej społeczności, która wspiera się nawzajem.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POLSKI!

SZCZEGÓŁY WARSZTATU
TERMIN (Moduł 1):
8 - 13.VII.2017

ROZPOCZĘCIE 8.VII (sobota), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 13.VII (czwartek), o godz. 17 (po obiedzie)

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
1200 zł

RABATY:
100 zł zniżki dla osoby płacącej zaliczkę przed 8 maja
100 zł zniżki za przyprowadzenie nowej osoby, która nie była jeszcze w ośrodku

CENA POBYTU
Wyżywienie: 65 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc

KONTAKT:
Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu
www.tuiteraz.eu

ZAPISY:
Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
Zaliczkę w wysokości 500 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego "Tu i Teraz" z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: "zaliczka za pobyt 8-13.VII.2017".
Decydując się na kurs decydujesz się na cały 3 modułowy trening. Zaliczka jest a'konto trzeciego modułu kursu. Moduł 4 - jest opcjonalny.
Na trzy tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek pobiera 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:

warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
784404555

marta.kamionka@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane