Strona główna > Edukacja > Szkolenia

„PODRÓŻ DO AVALON. MOC ŚWIĘTEJ KOBIECOŚCI – PRZEBUDZENIE CIAŁA, DUSZY I UMYSŁU”.
„PODRÓŻ DO AVALON.  MOC ŚWIĘTEJ KOBIECOŚCI – PRZEBUDZENIE CIAŁA, DUSZY I UMYSŁU”.

Cena: 650zł

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Medytacje, rytuały, joga, taniec, praktyka twórczego pisania, praca z boginicznymi symbolami różnych tradycji, uzdrawianie bolesnych miejsc, spotkania w kręgu, transformująca praca z labiryntem.

Celem warsztatu jest głębokie zanurzenie w mądrości Świętej Kobiecości, której symbolem jest Avalon - rozpoznanie i uzdrowienie tego, co oddziela nas od jej Mocy i zintegrowanie jej z własnym życiem.

Na warsztacie przywołamy energię Avalonu - ta mistyczna wyspa kapłanek jest symbolem pełnym mocy dla wszystkich kobiet pragnących pogłębić swój kontakt ze Świętą Kobiecością. Mit mówi, że Avalon leżał w okolicach dzisiejszego Glastonbury w Wielkiej Brytanii. Tam właśnie kapłanki uczyły się medycyny, dyplomacji i duchowej mądrości. Mieszkały w bezpiecznej wspólnocie oddalonej od świata, rozwijały sztukę intuicji, szamańskich podróży oraz uzdrawiania za pomocą ziół, zabiegów energetycznych i technik duchowych. Ich relacje z mężczyznami były kwestią ich wolnego wyboru. Ale co najważniejsze, były szanowane przez okoliczną ludność, która zwracała się do nich o radę i pomoc we wszystkich sprawach. W tamtych czasach ludzie wiedzieli, że Ziemia jest żywym organizmem, a zadaniem nas, ludzi, jest dopasowanie się do jej rytmów z wdzięcznością za dar pożywienia, ubrania i schronienia.

Od dwudziestu pięciu lat każdej wiosny odwiedzam Glastonbury/Avalon. Moje niezwykłe doświadczenia z tego miejsca wykorzystuję w tym, czego uczę podczas The Women`s Dream Quest/Wielkiego Śnienia Kobiet i warsztatów Świętej Kobiecości. Dzięki tym wyjazdom ośmieliłam się marzyć o świecie harmonii i równowagi, zrozumiałam, czego musimy się nauczyć, by móc stworzyć taki świat.

Avalon będzie naszą inspiracją. Doświadczymy, czym jest żywy krąg kobiet odkrywających swoje dziedzictwo i swoje przeznaczenie. Przyjrzymy się różnym tradycjom i postaciom wielu Bogiń, by zanurzyć się w archetypach świętej kobiecości. Dla jednych kobiet źródłem inspiracji i pocieszenia jest buddyjska Zielona Tara czy Quan Yin. Inne kierują się ku pradawnym Boginiom matkom wywodzącym się z naszej kultury. Jeszcze inne postanowiły odzyskać dziedzictwo Marii, matki Jezusa i Marii Magdaleny ze świata chrześcijańskiego. Podczas warsztatu szczególną uwagę poświęcimy Marii Magdalenie, zapomnianej partnerce Chrystusa. Wyobrazimy sobie, jak mogłaby wyglądać historia Zachodu, gdybyśmy przywrócili należną jej rolę. Spróbujemy też odszukać powiązania pomiędzy żeńskimi bóstwami, odkryjemy, na czym polegają energetyczne podobieństwa między starymi chtonicznymi Boginiami a Czarnymi Madonnami. Podczas warsztatu każda z nas będzie mogła uczynić kolejny krok na drodze do uzdrowienia swojej relacji ze świętą kobiecością, by w móc pełni ucieleśnić ten strumień energii, tak bardzo potrzebny współczesnemu światu. (Judith Tripp)

W ucieleśnieniu Świętej Kobiecości pomogą nam różne techniki:

* Medytacja

Podczas codziennych sesji medytacji i wizualizacji będziemy mogły spotkać się z różnymi boginiami oraz pogłębić swój związek ze świętą kobiecością.

* Twórcze Pisanie

Technika swobodnego pisania otwiera nas na intuicję i wycisza głos wewnętrznego krytyka.

* Krótkie wykłady połączone z oglądaniem wizerunków Bogiń

Zapoznamy się z całym bogactwem wizerunków świętej kobiecości wywodzących się z różnych tradycji, poznamy historię świętej kobiecości.

* Labirynt

Przejdziemy przez labirynt wiele razy, a towarzyszyć nam będą pogłębiające to doświadczenie dźwięki fletu i bębna. Więcej o praktyce medytacji labiryntu
www.medytacjalabiryntu.pl

* Rytuały

Doświadczymy rytuału spotkania, uwalniania, budowania naszej własnej świątyni Avalon oraz powrotu do świata.

* Joga

Poranne zajęcia jogi pomogą nam otworzyć nasze ciała.

* Taniec i Autentyczny Ruch

Co dzień po śniadaniu będziemy spotykać się w tanecznym kręgu w Labiryncie. Zatańczymy wywodzący się od Marion Woodman Taniec Trzech, który pomaga ucieleśnić obecne w zachodniej tradycji aspekty Świętej Kobiecości.

Zaczynamy 7 maja, w czwartek o godz. 18.00. Kończymy 10 maja, w niedzielę o godz. 16.00

PROWADZĄCA

JUDITH TRIPP (Kalifornia, USA)

Psychoterapeutka psychologii transpersonalnej z 30-letnim doświadczeniem, muzyczka, od 28 lat pracuje z kobietami, prowadzi kręgi, warsztaty, wyprawy duchowe celebrujące i zgłębiające Świętą Kobiecość - m.in. Pilgrimage to Avalon (wyprawy do Glastonbury i rytuały w Stonehenge) oraz swój autorski program - całonocne wydarzenie The Women`s Dream Quest, z którym w 2014 roku była w Polsce. Judith prowadzi warsztaty dla kobiet w wielu krajach na różnych kontynentach. www.circleway.com

Judith poznałam 5 lat temu i od tej pory spotkałam ją kilka razy, byłam też w jej grupie podczas seminarium Veriditas w Chartres we Francji. Ujęła mnie jej mądrość, doświadczenie życiowe, otwarte serce, łagodność, bezpretensjonalność, lekkość, z jaką stwarza bezpieczną przestrzeń, w której otwierają się serca i płyną błogosławieństwa. Judith współuczestniczy, dzieli się sobą, potrafi tańczyć jak radosna mała dziewczynka, wesprzeć jak kochająca matka i pokazać drogę jako kobieta mądrości. Jej łagodna obecność otwiera i łączy ludzkie serca. (Sylwia Hanff)


Data: 7-10.V.2015
Miejsce: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe
Kawkowo www.tuiteraz.eu
Cena: 650 zł (gdy zaliczka 250 zł do 26.04), 690 zł (zaliczka po 26.04) oraz
koszty pobytu i wyżywienia w ośrodku.

KONTAKT:
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro: 0662759576, Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,
Jacek Towalski 0602219382

Uwaga:
Konieczna wpłata zaliczki w wysokości 250 zł do 2 kwietnia (z opisem ”zaliczka za pobyt 7-10.V.2015) na konto Ośrodka Tu i Teraz:
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Tydzień przed zajęciami zaliczki nie zwracamy!

6 maja 2015, Warszawa
Święta Kobiecość - wykład i medytacja labiryntu
poprowadzi Judith Tripp
także Judith zagra na flecie podczas medytacji labiryntu


Refleksje po pobycie Judith Tripp w Polsce w 2014 podczas Wielkiego Śnienia Kobiet:

Dziękuję, ze mogłam uczestniczyć w Śnieniu Kobiet. Po raz pierwszy wzięłam udział w tak wielkim kobiecym zgromadzeniu. Ciesze się, ze jego uczestniczkami były kobiety w rożnym wieku, a tym samym z rożnymi osobistymi doświadczeniami. Choć jestem kobietą, to jako "kobieta", dopiero zaczynam się budzić. Mam nadzieję, że dzięki takim spotkaniom jak to, w którym wzięłam udział, mój proces "dojrzewania" nabierze tempa.
Miło mi było poznać Judith. Jest jak Anioł, który z wielką dobrocią i cierpliwością wygrywa na flecie swoją niepowtarzalną melodię. Kiedy weszła do nas o poranku, z delikatnie brzmiącym fletem , ucieszyłam się, jak małe dziecko, budzone przez ukochaną matkę w taki sposób, by nie przeszkodzić w wychodzeniu z sennych marzeń. To czarowna, delikatna, mądra kobieta.
Do tego przepiękne totemy Moni-Moniki [Worsztynowicz]. Istna magia, pełna kolorów i symboli. Cieszę się, że osobiście mogłam ja przytulić. W roku 2008 byłam na otwarciu wystawy Moni zatytułowanej "Kobieta w poszukiwaniu duszy", którą zorganizowano we wrocławskim Arsenale. Wystawa wywarła na mnie ogromne wrażenie, podobnie, jak jej młoda malarka, oryginalnie ubrana, uśmiechnięta, otwarta, życzliwa zwiedzającym. Cieszę się, że była obecna na Śnieniu Kobiet. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę mogła spojrzeć w jej zagadkowe, magiczne oczy.
Miło mi było zobaczyć i chwilkę porozmawiać z Wiolą Ostasiewicz, którą po raz pierwszy spotkałam wiele lat temu na dopiero co "zawiązującym" się kręgu kobiet.
Również obecność Tanny i innych twórczych kobiet, ważnych w rożnych okresach mojego życia, dodało mi skrzydeł i wiary, ze zaczynam wędrować w dobrym kierunku.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje. Alicja
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
0662759576

kawkowo@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane