Strona główna > Edukacja > Szkolenia

WIELKANOC Z JOGĄ I WIOSENNYM WZMACNIANIEM ORGANIZMU
WIELKANOC Z JOGĄ I WIOSENNYM WZMACNIANIEM ORGANIZMU
WIELKANOC Z JOGĄ I WIOSENNYM WZMACNIANIEM ORGANIZMU

Cena: 470zł

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: grupa
Opis propozycji:

Zapraszamy do spędzenia Świątecznego Czasu wśród malowniczych lasów i jezior, aktywniej i zdrowiej niż zwykle – ćwicząc jogę, korzystając z konsultacji dietetycznych i zdrowotnych, Medycyny Chińskiej, typowania metabolicznego, masaży (klasycznych i misami), spacerując oraz jeżdżąc na rowerach.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w każdym wieku i osoby indywidualne. Codziennie oferujemy zajęcia jogi dla dorosłych oraz także spotkania medytacyjne (Medytacje Dynamiczne Osho oraz medytacje klasyczne)
Dodatkowo będzie można skorzystać z jazd konnych w pobliskiej stadninie, sauny, masaży, ekologicznej kawiarenki oraz bogatej biblioteki i videoteki ośrodka.
Dla dzieci - i nie tylko- przygotowaliśmy malowanie jajek, lepienie baranków z ciasta, Śmigus dyngus i szukanie prezentów od zajączka. A wszystkie posiłki (wspaniałe mazurki, baby wielkanocne, serniki, faszerowane jajka, bochny wiejskiego chleba...) będą wegetariańskie, zdrowe oraz przygotowane z wielkim sercem...

Nie siedź w domu - przeznacz ten czas dla siebie – na przyjemności, zdrowie i odpoczynek- pełną regenerację swoich sił. Przyjedź sama/sam lub z dzieckiem, mężem, partnerem. Osoba towarzysząca nie musi uczestniczyć w zajęciach, ponosi tylko koszt noclegu i wyżywienia. Cieszcie się wypoczynkiem i relaksem w pięknym otoczeniu natury. Z dawką ruchu lub totalnym lenistwem.
Wyjazdowy warsztat to okazja by oderwać się od codzienności,. Czasami to jedyny czas, który możemy poświęcić sobie, więc nie warto go zmarnować.


JOGA (HATHA JOGA):
Bezpieczne i prozdrowotne ćwiczenia. Rozciągają przykurczone mięsnie, wzmacniają mięsnie zwiotczałe, poprawiają zdrowie i elastyczność kręgosłupa i bioder, pomagają w przywróceniu naturalnej wagi ciała. Poprawiają kondycje, regulują wydzielanie hormonów.

Wyjazd skierowany jest zarówno do osób, dla których byłby to pierwszy kontakt z jogą jak i regularnie praktykujących. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z technikami jogi skutecznie poprawiającymi kondycję całego ciała.

Joga poprawia komfort Twojego życia poprzez czynną pracę mięśni, zwiększania ruchomości w stawach, likwidacja przykurczów, wykonywanie asan przy minimalnym wysiłku, powoduje, iż znika napięcie mięśni, praktykowanie asan daje ukojenie umysłu ponieważ jest jedna z technik relaksacyjnych, reguluje Twój układ hormonalny.
PROGRAM ZAJĘĆ:
2.IV Czwartek:
Przyjazd uczestników, zakwaterowanie, kolacja o godz.19,
Koncert gongów godz. 20
medytacja wieczorna godz. 21.
herbata ziołowa na dobry sen

3.IV Piątek
7.00- 7.30 ćwiczenia oddechowe
07.30-09.00 – Woda z miodem, imbirem i cytryna
7.30-9.00 joga na powitanie lub bieg w lesie
9.00 - sniadanie
10.00 14.00 – prezentacja ogólna i wykład o aromaterapii
12.00 - herbata ziołowa
14.00-16.00 – obiad
16.00 - herbata ziołowa ? albo koktajl ?
17.00-19.00 – Joga
19.00 - kolacja
20.00 - medytacja
- herbata ziołowa na sen

4.IV Sobota
07.00-7.30 ćwiczenia oddechowe
7.30-9.00 joga z akcentem na klatkę piersiową
09.00 - sniadanie
10.00 – 14.00 – konsultacje
12.00 - herbata ziołowa wg zaleceń
14.00 - obiad
17.00-19.00 – Joga relaksacja
19.00 - kolacja
20.00 - film
21,30 - medytacja


5.IV Niedziela
07.00-7.30 ćwiczenia oddechowe
7.30-9.00 joga z akcentem na biodra
09.00 - sniadanie
10.00 – 14.00 – wykład ,, Wróćmy do ziół ‘’
12.00 - herbata ziołowa wg zaleceń
14.00 - obiad
17.00-19.00– Joga i relaksacja
19.00 - kolacja
20.00 - film
21,30 - medytacja


6.IV Poniedziałek
07.00-7.30 ćwiczenia oddechowe
7.30-9.00 joga dla kręgosłupa
09.00 - sniadanie
10.00 – 13.00– wykład jak przygotowywać i stosować zioła , nawiązując do konsultacji
12.00 - herbata ziołowa wg zaleceń
14.00 - obiad
- wyjazd


PAKIET WIELKANOCNY ZAWIERA;
1. indywidualna konsultacja zdrowotna – diagnoza stanu zdrowia wdl. Medycyny chinskiej + zalecenia zdrowotne, dietetyczne i przepisanie ziół;
2. joga codziennie
3. wykład o aromaterapii
4. wykład o ziołach
5. koncert gongów

DODATKWO PŁATNA OFERTA;
1. typowanie metaboliczne
2. badanie/pomiar termo.., energetyka
3. masaz dźwiękeim – misami;
4. masaż klasyczny
5. konsultacje i zalecenia aromaterapeutyczne
6. akupunktura
7. terapia manualna -


MEDYCYNA CHIŃSKA;
Jest jednym z najstarszych- liczących kilka tysięcy lat, kompleksowych, naturalnych systemów ochrony zdrowia. Medycyna Chińska działa na organizm ludzki na poziomie przyczynowym. Chiński standard diagnostyczny polega na badaniu języka, pulsu na obu przegubach oraz na przeprowadzeniu wywiadu. Medycynę Chińską najczęściej kojarzymy z akupunkturą. W Europie wciąż jeszcze mało znany jest fakt, że „matką” Medycyny Chińskiej jest chińskie ziołolecznictwo. Ocenia się, że w codziennej praktyce, stanowi ono około 80% wszystkich działań leczniczych. Ziołolecznictwo chińskie jest potęgą zwłaszcza w terapii schorzeń przewlekłych. Obecnie w świecie zachodnim – także w krajach Unii Europejskiej, chińska fitoterapia zyskuje coraz większe uznanie a wiele ziół chińskich doczekało się szczegółowych badań farmakologicznych. Najbardziej awangardowym i obiecującym kierunkiem rozwoju Medycyny Chińskiej jest Chińska Medycyna Integracyjna. Łączy ona techniczne osiągnięcia medycyny zachodniej z wiedzą i wielowiekowym doświadczeniem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, dla najwyższego dobra jakim jest ludzkie zdrowie i życie.
DIETETYKA I TYPOWANIE METABOLICZNE:
Każdy z nas jest indywidualnością biochemiczną – mamy zróżnicowane potrzeby żywieniowe. Nie ma więc jednej uniwersalnej diety dla wszystkich. Jak zatem określić optymalne dla siebie potrzeby pokarmowe? Odpowiedź uzyskamy wykonując Typowanie Metaboliczne. Taki test nie mówi jaki sposób żywienia jest najlepszy na świecie – mówi jaki sposób żywienia jest najlepszy dla Ciebie. Jakie produkty preferować a jakich unikać. Doskonale wyjaśnia, dlaczego na tej samej diecie jedna osoba chudnie a inna tyje. Pozwala nie tylko na bezpieczne, skuteczne i trwałe pozbycie się nadwagi, ale jest także doskonałą i naturalną metoda profilaktyczną, zabezpieczającą przed dokuczliwymi zachorowaniami – w szczególności na trudne do wyleczenia schorzenia przewlekłe i degeneracyjne, takie jak: alergie, choroby reumatoidalne, nadciśnienie, cukrzyca, nowotwory i wiele innych.
Wiedząc jaki typ metaboliczny reprezentujemy, mamy wyznaczony swój kierunek dietetyczny na całe życie. Specyfika szlaków metabolicznych u danej osoby jest bowiem zdeterminowana genetycznie i w ciągu życia, nie zmienia się. Razem z wynikiem, otrzymujecie Państwo propozycję indywidualnie dobranego dla Was programu profilaktycznego i regulacyjnego oraz zalecenia co do trybu życia i stopnia aktywności fizycznej, jaki jest dla Was optymalny.
PROFILAKTYKA ZDROWIA – BIOTERAPIA:
Uważam, że tak jak nie ma uniwersalnej, zdrowej dla każdego diety, podobnie nie ma najlepszego suplementu, uniwersalnie efektywnej aktywności fizycznej, czy też najskuteczniejszej terapii. Jeśli chcemy przyjąć optymalny dla siebie program profilaktyczny i sensownie go realizować, powinniśmy poznać aktualny stan swojego organizmu w maksymalnie szerokim ujęciu. Możliwość taką daje skaningowa termografia regulacyjna ( STRD). Umożliwia ona ocenę stanu zdrowia na poziomie zmian energii. Choroba zawsze rozpoczyna się w tych tkankach bądź narządach, które dotknięte są zaburzeniami przepływu energii. Jeśli zaburzenia te występują chronicznie, patologia pojawi się w organizmie w postaci zmian somatycznych. Aktualnie na świecie metoda STRD jest jedyną metodą diagnostyczno – profilaktyczną, która ocenia stan zaburzeń energetycznych w sposób powtarzalny i zgodny z metodologią naukową. Dotychczas, aby wykonać całościową ocenę stanu zdrowia , należało wykonać wiele różnych badań, począwszy od morfologii i biochemii krwi i moczu, poprzez badania elektrofizjologiczne jak EKG czy EEG – do bardzo wyrafinowanych badań obrazowych – CT, NMR, PET. Wszystkie one opisują stan organizmu odbiegający od normy anatomicznej czy też biochemicznej , natomiast nie są w stanie opisać zaburzeń z punktu widzenia zmian energii. Co więcej , klasyczne badania nie opisują człowieka jako całości, tylko jako zbiór narządów lub też cząstek chemicznych.Badanie STRD pozwala widzieć człowieka jako jedność anatomiczno – chemiczno – psychiczną.
Metoda STRD została opracowana na Wydziale Medycznym Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy), a następnie zmodyfikowana w Polsce przez doktora K. Krupkę. Bazuje na 50-letnich doświadczeniach naukowców z Austrii, Niemiec i Polski. Jest obecnie najnowocześniejszą na świecie metodą cybernetycznej diagnostyki człowieka.
AROMATERAPIA:
Proponuję metodę która jest nie tylko łagodna, bardzo skuteczna, bez działań ubocznych ale również niezwykle przyjemna. Polega na namaszczaniu ciała naturalnymi, wysokoskoncentrowanymi olejkami eterycznymi o relaksujących i terapeutycznych właściwościach. Zabiegi i masaże aromaterapeutyczne uspokajają, uwalniają napięcie, stymulują prawidłowe ustawienie kręgosłupa, równoważą na poziomie psychoemocjonalnym, oczyszczają. Pozwalają uporać się z takimi problemami jak: infekcje dróg oddechowych, zatok, bronchit, zaburzenia krążenia, trawienia, wydalania, otyłość, celulitis, stany zapalne, bóle mięśni i kości, nerwobóle, grzybica, pasożyty, borelioza, pomocniczo w chorobach nowotworowych, i wiele innych. Roślinne esencje eteryczne mają zdolność absolutnie całościowego oddziaływania na żywy organizm. Wiąże się to z ich złożoną budową chemiczną, zawartością ogromnej ilości specyficznych związków czynnych (fenole, terpinole, aldehydy, ketony, estry, terpeny, i wiele innych), oraz zdolnością pokonywania wszystkich barier fizjologicznych, łącznie z barierą krew – mózg. Zbadano, że molekuły olejków eterycznych najwyższej, terapeutycznej jakości, nałożone na punkty refleksoterapeutyczne , po ok. 20 – 30 min. znajdują się w docelowym narządzie, po upływie zaś 2 godzin docierają niemal do wszystkich komórek organizmu. Kolejny poziom, to oddziaływanie na sferę psychoemocjonalną. Tu znaczenie ma wspomniane na początku oddziaływanie poprzez zmysł węchu.. Molekuły olejków po wejściu w kontakt z opuszką węchową, przemieszczają się drogą nerwów węchowych do centralnej części mózgu, wprost do ciała migdałowatego. Ono z kolei, jak wiadomo od niedawna, przechowuje wspomnienia przeżytych emocji, urazów. Dzięki ogromnej dynamice poruszania się, cząsteczki olejków mają zdolność uwalniania skumulowanej traumy oraz pamięci przeżytych negatywnych emocji.
Następny, fascynujący poziom oddziaływania esencji eterycznych terapeutycznej jakości, to poziom energetyczny. Poszczególne olejki wprowadzają do organizmu konkretny potencjał elektromagnetyczny. Eksperymenty prowadzone w USA wykazały, że częstotliwość terapeutycznych olejków waha się pomiędzy 52 – 320 MHz. Zdrowy człowiek wibruje z częstotliwością 62 – 68 MHz. Jeśli ta częstotliwość spada do ok. 57 MHz – mogą pojawić się symptomy grypy. Drożdżyca pojawia się przy częstotliwości utrzymującej się na poziomie 55 MHz. Jeśli częstotliwość obniża się poniżej 46 MHz mogą pojawiać się procesy nowotworzenia.
MASAŻ DŹWIEKIEM
Masaż i terapia dźwiękiem mis i gongów metodą Petera Hessa.
• zapewnia szybkie osiągnięcie głębokiego odprężenia i relaksu.
• dzięki harmonizującemu działaniu na poziomie komórkowym, uwalnia od skutków nadmiernego stresu: likwiduje ból i wzmożone napięcie mięśni, usuwa lub znacząco łagodzi bóle głowy, uspokaja i pogłębia oddech, reguluje funkcje układu krążenia i przewodu pokarmowego, doskonale zwalcza bezsenność.
• dźwięki mis odbierane są bardzo pozytywnie. Stanowią subtelną i przyjemną technikę terapeutyczną, często zaskakująca swoja skutecznością. Doskonale sprawdzają się w rehabilitacji – poprawiając ukrwienie i transport płynów ustrojowych, przyśpieszają regenerację uszkodzonych tkanek oraz eliminację toksyn i złogów.
• poprawia odżywienie i elastyczność skóry, dzięki czemu zwiększa efekt zabiegów kosmetycznych.
W trakcie terapii następuje poprawa zdrowia nie tylko na poziomie fizycznym, obserwuje się również korzystne zmiany na poziomie psychiki – wzrost poczucia bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości, wzrost kreatywności oraz zdolności koncentracji.
Takie kompleksowe oddziaływanie na ciało, umysł i biopole człowieka, wzmacnia siły samoleczenia, pozwala odzyskać harmonię wewnętrzną i radość życia.

PROWADZĄCY:

ANETA TARASEWICZ
mgr wychowani a fizycznego, Trener personalny, instruktor rekreacji ruchowej, inst. fitness, inst. zdrowy kręgosłup, inst. stretching, inst. joga flov , inst. pilates,, 10 letnie doświadczenie.
. www.jogapilatesfitness.pl
KUBA DOROSZ

Jestem dyplomowanym naturopatą i dietetykiem. Instruktorem II stopnia Peter Hess Akademia Polska. Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Masażu i Terapii Dźwiękiem metodą Petera Hessa oraz Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej. Współpracuję na stałe z Instytutem EnergoMedica w Łodzi. Prowadzę kursy, szkolenia i warsztaty z zakresu dietetyki prozdrowotnej, masażu dźwiękiem oraz aromaterapii.
W swojej pracy łączę różne metody medycyny naturalnej, stosownie do potrzeb konkretnej osoby. Stosuję m.in.: techniki medycyny manualnej, bioterapię i światłoterapię, dietetykę profilaktyczną i leczniczą, masaż i terapię dźwiękiem, aromaterapię, akupunkturę, ziołolecznictwo.
Dobrana indywidualnie terapia, poprzedzona wnikliwą diagnozą – umożliwia oczyszczenie organizmu, przywrócenie mu równowagi i pobudzenie naturalnych sił samouzdrawiających. Pozwala to uniknąć, bądź zlikwidować na poziomie przyczynowym – uciążliwe, często trudne do wyleczenia dolegliwości oraz tzw. ,,schorzenia cywilizacyjne”.
Szanowni Państwo – pamiętajmy, że medycyna naturalna, choć często niezwykle skuteczna
w przypadku już toczących się procesów chorobowych – to przede wszystkim medycyna profilaktyczna. Warto skorzystać z tego co oferuje aby ,,wyprzedzić” chorobę. Wszak lepiej zapobiegać niż leczyć.
To bardzo dobrze, że potrzeba zdrowego stylu życia, prawidłowej diety, dbałości o dobre samopoczucie– docierają coraz wyraźniej do świadomości współczesnego człowieka. Wszyscy czujemy, że wszechobecny pośpiech, stres, brak czasu na spokojny, pełnowartościowy posiłek – skutkują coraz powszechniejszym znużeniem, wypaleniem zawodowym, plagą chorób cywilizacyjnych i utratą radości życia. Zrozumiałe jest więc coraz większe zainteresowanie metodami medycyny naturalnej. Metodami, które postrzegają i traktują człowieka w sposób holistyczny, są nieinwazyjne, nie mają niepożądanych działań ubocznych, które często zaskakują swoją skutecznością a jednocześnie odbieramy je jako delikatne i przyjemne. Serdecznie zapraszam również Państwa do skorzystania z takiej możliwości. www.terapienaturalne.com.pl

DODATKOWE ATRAKCJE:

1.Zajęcia plastyczo-manualne dla dzieci w wieku 5-12 lat (malowanie pisanek, lepienie z masy solnej i ciasta, poszukiwanie prezentów od zajączka w terenie itp.: 5 godz. dziennie x 4 dni, pt.-pn): 120 zł . Wymagane min. 4 osoby.

2. Stadnina koni w Wołownie (4 km od Ośrodka):
• Oprowadzanie w siodle za uzdę, małe dzieci;
• Jazda na lonży
• Samodzielna jazda po wybiegu lub pod opieką
• Pobyt dzieci w stadninie przez 2,5-3 godz. pod opieką instruktorów
(zawiera: naukę czyszczenia koni , siodłania , oprowadzanie , oglądanie świnek
wietnamskich, bez jazdy!).


Data: 2-6 kwiecień 2015
Czas trwania: początek 2.IV czwartek godz. 19 kolacją (ale można przyjeżdżać już
od środy), zakończenie 6.IV poniedziałek godz. 14 ( można
zostać do wtorku);
Miejsce:Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo www.tuiteraz.eu
Cena: 470 zł (zajęcia jogi, konsultacje zdrowotne, wykłady) + dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia w Ośrodku (2 dni świąteczne – wyżywienie droższe o 50%)
KONTAKT: www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu, biuro: 0662759576
Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,

Uwaga:
Konieczna wpłata zaliczki za pobyt w Ośrodku w wysokości 150 zł do 25 marca (z opisem ”zaliczka za pobyt 2-6.IV.2015) na konto Ośrodka Tu i Teraz:
BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
Tydzień przed zajęciami zaliczki nie zwracamy!!!

Uwaga:
Nocleg dzieci: dziecko płaci za nocleg jeśli zajmuje oddzielne łóżko
Wyżywienie dzieci: dziecko do 2 lat nie płaci , od 2 do 4 lat 30%, od 4 do 7 lat 50 %
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE
warmińsko-mazurskie
, Nowe Kawkowo
0662759576

kawkowo@tuiteraz.eu

NewsletterOstatnio dodane