Strona główna > Kultura > Teatry

Premiera spektaklu POLITYKA
Premiera spektaklu POLITYKA

Cena: bezpłatnie

Miasto: Warszawa
Data: dowolna
Pora/godzina: dowolna
Ilość osób: dowolna
Opis propozycji:

„Polityka” to tytuł najnowszej premiery, którą na deskach Teatru 6.piętro będzie można zobaczyć na przełomie roku 2014 i 2015. Tym razem, Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.pietro i reżyser spektaklu, sięga po błyskotliwą komedię Włodzimierza Perzyńskiego, która niezwykle celnie wyśmiewa odwieczne mechanizmy sprawowania władzy oraz walki politycznej. W obsadzie m.in. Małgorzata Socha, Hanna Śleszyńska, Joanna Żółkowska, Kazimierz Kaczor i Rafał Królikowski. Pierwsze spektakle już 30 i 31 grudnia. Premiera galowa 10 stycznia.

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywać się będzie burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także międzypartyjne perypetie, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co się nazywa „uprawianiem polityki”.

W tej walce dwóch wrogich obozów towarzyszyć im będą polityczne osobowości-osobliwości: była kucharka, a obecnie sekretarka Ministra Franciszka (Hanna Śleszyńska), Minister Kręciołek, którego nieodzownym atrybutem jest kiełbasa (Sylwester Maciejewski), zmieniający ugrupowania jak rękawiczki poseł Krotowski (Paweł Nowisz), karierowicz z polecenia (Bartłomiej Firlet) czy rozpolitykowana Hrabina (Joanna Żółkowska) oraz udający demokratę konserwatywny Tatuś (Kazimierz Kaczor). Całość stworzy prześmiewczą komedię lewicowo - prawicowych namiętności, którą zakończy ironiczny happy end.
Opinie korzystających z propozycji: Dodaj swoją opinię Dodaj swoją opinię


Dane kontaktowe:
Teatr 6.piętro
mazowieckie
pl. Defilad 1, Warszawa


NewsletterOstatnio dodane